Nowe wieści w sprawie kontuzji Jana Bednarka. Jednak będzie dostępny dla reprezentacji Polski?!

Nowe wieści w sprawie kontuzji Jana Bednarka. Jednak będzie dostępny dla reprezentacji Polski?! fot. Viaplay
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Twitter]

Jan Bednarek w sobotnim meczu z Tottenhamem doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Polski defensor trafił do szpitala z podejrzeniem złamania żeber. Według pierwszych doniesień uraz miał wykluczyć 26-latka ze zgrupowania kadry. Tomasz Włodarczyk przekonuje, że wcale nie musi tak być.

Jan Bednarek po kompletnie nieudanym okresie w Aston Villi wrócił pod koniec stycznia do Southampton, w którym głównym celem jest utrzymanie w lidze. W szeregach „Świętych” wychowanek Lecha Poznań wyraźnie odżył, notując dziesięć występów od powrotu.

46-krotny reprezentował się solidnie, a więc znalazł się na liście powołanych przez Fernando Santosa na marcowe mecze eliminacji do Mistrzostw Europy. Co więcej, z powodu problemów kadrowych 26-latek miał realne szanse na grę w starciu z Czechami i Albanią.

Niestety, w minioną sobotę polski stoper już w 33. minucie zakończył swój udział w spotkaniu z Tottenhamem. Bednarek mimo starań nie mógł kontynuować gry z powodu bólu w okolicach żeber.

Defensor otrzymał mocny cios z łokcia od Cristiana Romero, który nie ujrzał za faul nawet upomnienia.

Pierwsze doniesienia nie napawały optymizmem. Polak miał trafić do szpitala z poważnym uszkodzeniem żeber, co wywołało poważne wątpliwości w sprawie jego udziału w zgrupowaniu kadry, które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Na szczęście po dokładnych oględzinach nie znaleziono złamania.

Bednarek przyleci jeszcze dzisiaj do Polski, gdzie przejdzie dodatkowe badania. Jeśli te nie wykażą niczego niepokojącego, 26-latek będzie dostępny dla Fernando Santosa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy