Nowe wieści w sprawie kontuzji Jana Bednarka. Jednak będzie dostępny dla reprezentacji Polski?!

2023-03-19 09:12:27; Aktualizacja: 1 rok temu
Nowe wieści w sprawie kontuzji Jana Bednarka. Jednak będzie dostępny dla reprezentacji Polski?! Fot. Viaplay
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Tomasz Włodarczyk [Twitter]

Jan Bednarek w sobotnim meczu z Tottenhamem doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Polski defensor trafił do szpitala z podejrzeniem złamania żeber. Według pierwszych doniesień uraz miał wykluczyć 26-latka ze zgrupowania kadry. Tomasz Włodarczyk przekonuje, że wcale nie musi tak być.

Jan Bednarek po kompletnie nieudanym okresie w Aston Villi wrócił pod koniec stycznia do Southampton, w którym głównym celem jest utrzymanie w lidze. W szeregach „Świętych” wychowanek Lecha Poznań wyraźnie odżył, notując dziesięć występów od powrotu.

46-krotny reprezentował się solidnie, a więc znalazł się na liście powołanych przez Fernando Santosa na marcowe mecze eliminacji do Mistrzostw Europy. Co więcej, z powodu problemów kadrowych 26-latek miał realne szanse na grę w starciu z Czechami i Albanią.

Niestety, w minioną sobotę polski stoper już w 33. minucie zakończył swój udział w spotkaniu z Tottenhamem. Bednarek mimo starań nie mógł kontynuować gry z powodu bólu w okolicach żeber.

Defensor otrzymał mocny cios z łokcia od Cristiana Romero, który nie ujrzał za faul nawet upomnienia.

Pierwsze doniesienia nie napawały optymizmem. Polak miał trafić do szpitala z poważnym uszkodzeniem żeber, co wywołało poważne wątpliwości w sprawie jego udziału w zgrupowaniu kadry, które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Na szczęście po dokładnych oględzinach nie znaleziono złamania.

Bednarek przyleci jeszcze dzisiaj do Polski, gdzie przejdzie dodatkowe badania. Jeśli te nie wykażą niczego niepokojącego, 26-latek będzie dostępny dla Fernando Santosa.