Nowy dyrektor sportowy Bayernu Monachium chce tego trenera. Ekskluzywny plan B

2024-03-08 14:42:27; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Nowy dyrektor sportowy Bayernu Monachium chce tego trenera. Ekskluzywny plan B Fot. Bayern Monachium
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Bayern Monachium rozgląda się za następcą Thomasa Tuchela. Max Eberl, dyrektor sportowy mistrza Niemiec, optuje za zatrudnieniem Roberto De Zerbiego - donosi Florian Plettenberg.

Bayern Monachium napotkał w tym sezonie niespodziewaną konkurencję w walce o mistrzostwo Niemiec. W poprzednim sezonie o krok od zgarnięcia tytułu była Borussia Dortmund, która pogrzebała swoje szanse ostatnim meczem. Bayer Leverkusen robi wszystko, by do tego nie dopuścić. 

Na ten moment rewelacyjna ekipa Xabiego Alonso ma dziesięć punktów przewagi nad Bawarczykami. W bieżącej kampanii jeszcze nikt nie zdołał ich pokonać.

Thomas Tuchel stara się przekonać, że walka o mistrzowską paterę nadal trwa. Z pewnością jednak to Liga Mistrzów pozostaje teraz głównym celem klubu.

50-letni trener po sezonie opuści Bayern. Kandydatów na jego następcę jest kilku. Wspomniany Alonso to pierwszy wybór. Wysoko stoją również notowania Roberto De Zerbiego.

Jak zapewnia Florian Plettenberg, ta druga opcja szczególnie podoba się nowemu dyrektorowi sportowemu zespołu z Allianz Arena, Maxowi Eberlowi. Ceni on Włocha za atrakcyjny styl gry, prezentowany przez Brighton & Hove Albion, a także podejście do młodych zawodników.

Jeśli sprawy z Xabim Alonso nie potoczą się zgodnie z planem, to właśnie 44-latek stanie się faworytem działaczy z Monachium.

De Zerbi od września 2022 roku odpowiada za wyniki „Mew”. Wcześniej zdobywał cenne doświadczenie w Szachtarze Donieck, Sassuolo czy Benevento.