Nowy faworyt do pozyskania Christiana Eriksena?! Duńczyk ma być liderem projektu

Nowy faworyt do pozyskania Christiana Eriksena?! Duńczyk ma być liderem projektu fot. Mark D Fuller/Focus Images/MB Media/PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Northern Echo

Newcastle United uważa się za faworyta do pozyskania Christiana Eriksena, informuje „The Northern Echo”.

Pod koniec zeszłego roku lekarze dali Duńczykowi „zielone światło” na powrót do profesjonalnej gry w piłkę. Pomocnik zdecydował się skorzystać z tej szansy, ale w związku z regulacjami prawnymi nie mógł grać we Włoszech z wszczepionym rozrusznikiem serca. Z tego powodu był zmuszony opuścić Inter Mediolan i zdecydował się na powrót do Anglii, podpisując kontrakt z Brentfordem.

Jego zespół zajmuje spokojne miejsce w środkowej części tabeli Premier League, a piłkarz powoli zaczyna zastanawiać się co dalej. Na boisku pokazuje się z dobrej strony, czym zdobył zaufanie większych ekip i, choć menedżer Thomas Frank stara się go przekonać do przedłużenia umowy, Eriksen chce przynajmniej przyjrzeć się innym ofertom.

Jedną z nich przedstawi Newcastle United. „Sroki” zorientowały się w sytuacji zawodnika i chcą przekonać go do przeprowadzki na St. James' Park. Według „The Northern Echo” działacze są bardzo pewni swego, czując, iż mają przewagę nad konkurencją. A ta nie będzie mała.

Christiana Eriksena na swój celownik wzięły już takie kluby, jak Tottenham, Everton czy West Ham United, a im bliżej lata, tym kolejka będzie się wydłużać. Newcastle United ma jednak spore ambicje i chce uczynić Duńczyka jednym z liderów swojego zespołu.

Klub zamierza rozsądnie podchodzić do tematu transferów, nawet mimo dużego zastrzyku gotówki po przejęciu przez saudyjskich inwestorów. Plan zakłada stopniowe budowanie potęgi drużyny i tak jak teraz celem było utrzymanie, tak w następnej kampanii dyrekcja zakłada ustabilizowanie pozycji w środku tabeli i ewentualne włączenie się do walki o europejskie puchary.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy