Nowy kandydat na następcę Pulisica w Borussii Dortmund

Nowy kandydat na następcę Pulisica w Borussii Dortmund
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Blick

Borussia Dortmund rozważa angaż Noaha Okafora jako następcy Christiana Pulisica.

Okafor, czyli 18-letni skrzydłowy, ponad rok temu awansował do pierwszego zespołu FC Basel. Pod koniec lutego bieżącego roku Szwajcar przedłużył umowę z klubem do 30 czerwca 2023 roku i według „Blicka” w dokumencie nie zawarto informacji o klauzuli odstępnego. Tym samym każdy potencjalny zainteresowany najpierw musi dojść do porozumienia z wielokrotnymi mistrzami Swiss Super League.

Wspomniane źródło donosi, że młodzieżowy reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej znalazł się na celowniku Borussii Dortmund, która cały czas poszukuje następcy Christiana Pulisica. Przypomnijmy, że Amerykanin latem przeniesie się do Chelsea.

W obecnym sezonie 18-latek wystąpił w 20 spotkaniach, strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Lokalne media informują, że utalentowany zawodnik już teraz mierzy wysoko i jego celem jest wygrana Ligi Mistrzów. 

Na razie Okafor skupia się na grze w FC Basel i planuje zostać w Szwajcarii jeszcze przez co najmniej jeden sezon i dopiero wtedy spróbować zaistnieć w większym klubie. Niewykluczone jednak, że przedstawiciele dortmundczyków najbliższego lata trafią do głowy utalentowanego zawodnika i uda im się nakłonić go do zmiany decyzji. 

Szwajcara na swoich radarach mają także wysłannicy Manchesteru City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy