Nowy kandydat na następcę Pulisica w Borussii Dortmund

Nowy kandydat na następcę Pulisica w Borussii Dortmund
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Blick

Borussia Dortmund rozważa angaż Noaha Okafora jako następcy Christiana Pulisica.

Okafor, czyli 18-letni skrzydłowy, ponad rok temu awansował do pierwszego zespołu FC Basel. Pod koniec lutego bieżącego roku Szwajcar przedłużył umowę z klubem do 30 czerwca 2023 roku i według „Blicka” w dokumencie nie zawarto informacji o klauzuli odstępnego. Tym samym każdy potencjalny zainteresowany najpierw musi dojść do porozumienia z wielokrotnymi mistrzami Swiss Super League.

Wspomniane źródło donosi, że młodzieżowy reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej znalazł się na celowniku Borussii Dortmund, która cały czas poszukuje następcy Christiana Pulisica. Przypomnijmy, że Amerykanin latem przeniesie się do Chelsea.

W obecnym sezonie 18-latek wystąpił w 20 spotkaniach, strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Lokalne media informują, że utalentowany zawodnik już teraz mierzy wysoko i jego celem jest wygrana Ligi Mistrzów. 

Na razie Okafor skupia się na grze w FC Basel i planuje zostać w Szwajcarii jeszcze przez co najmniej jeden sezon i dopiero wtedy spróbować zaistnieć w większym klubie. Niewykluczone jednak, że przedstawiciele dortmundczyków najbliższego lata trafią do głowy utalentowanego zawodnika i uda im się nakłonić go do zmiany decyzji. 

Szwajcara na swoich radarach mają także wysłannicy Manchesteru City.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy