Nowy kierunek dla Seedorfa

Nowy kierunek dla Seedorfa
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Goal

Clarence Seedorf może podjąć pracę w Brazylii.

Z informacji "Goal" wynika, że zatrudnieniem Holendra interesuje się Cruzeiro, którego dyrektor sportowy Thiago Scuro odbył niedawno podróż do Mediolanu. Jej cel stanowiło oczywiście spotkanie z 39-latkiem, którego ostatnia praca była związana właśnie z San Siro. Brazylijski klub szuka aktualnie następcy dla Mano Mendezesa, który postanowił przenieść się do chińskiego Shandong Luneng.

Gdyby Seedorf rzeczywiście przyjął ofertę, oznaczałoby to jego powrót do Brazylii. Były pomocnik Milanu spędził bowiem 1,5 roku swojej kariery w Botafogo, co umożliwiło mu naukę języka portugalskiego.

Holender postanowił zawiesić buty na kołku w 2014 roku, po dwukrotnym wygraniu Eredivisie, czterokrotnym Ligi Mistrzów, do których dołożył triumf w Primera División i dwa mistrzostwa Włoch. 

Seedorf ma zaledwie kilkumiesięczne doświadczenie z pracy szkoleniowej. Milan zwolnił go bowiem po sezonie 2013-14 pomimo zebrania przez Holendra imponującej, mając na uwadze wcześniejszą dyspozycję zespołu, liczby 35 punktów w 19 meczach Serie A. W ostatnim czasie mówiło się, że podejmie on pracę w Premier League, a zainteresowanie wyrażało chociażby Newcastle.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy