Nowy skrzydłowy łączony z Jagiellonią Białystok
2025-06-22 13:52:18; Aktualizacja: 42 minuty temu
Nowy zawodnik znalazł się na radarze Jagiellonii Białystok. Klub z województwa podlaskiego zainteresował się Danielem Armstrongiem - przekonuje „The Scottish Sun”.
Jagiellonia Białystok przeprowadziła na razie dwa transfery w ramach letniego okna, pozyskując Dawida Drachala oraz Dimitrisa Rallisa. Znacznie więcej zawodników opuściło jej szeregi, co budzi pewien niepokój wśród kibiców klubu, natomiast jego prezes Ziemowit Deptuła niedawno zasugerował zachowanie spokoju.
Tymczasem „The Scottish Sun” właśnie połączyło z przenosinami do Białegostoku nowego piłkarza. Mowa o Danielu Armstrongu.
27-letni skrzydłowy przez cztery ostatnie sezony był związany z Kilmarnock. W tym czasie zanotował 158 występów. W ostatnim pojawił się na boiskach 40 razy, licząc wszystkie rozgrywki. Strzelił trzy gole, a przy dziewięciu asystował. Popularne
Oprócz szkockiej ekstraklasy rywalizował z zespołem w eliminacjach europejskich pucharów. Co istotne - jego umowa obowiązuje do 30 czerwca (choć niewykluczone, że obowiązywała do 31 maja), co oznacza opcję pozyskania go bez kwoty odstępnego. Nie ma co ukrywać, że może to ułatwić przeprowadzenie takiego ruchu. Chętnych do jego zakontraktowania jest jednak więcej.
W przeszłości Armstrong szkolił się w Wolverhampton Wanderers. Był też piłkarzem Dunfermline Athletic, Raith Rovers oraz Ross County. Urodził się w Anglii, ale jako junior reprezentował barwy Szkocji.