Nowy zawodnik Lecha Poznań krytykowany. „Nie było meczu, w którym nie był zamieszany w aferę”

Nowy zawodnik Lecha Poznań krytykowany. „Nie było meczu, w którym nie był zamieszany w aferę” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Kanał Sportowy [YouTube]

Lech Poznań przeprowadził tego lata dwa transfery. Bohaterem jedno z nich jest Miha Blažič, występujący ostatnio w Ligue 1. W tej nie radził sobie zbyt dobrze, o czym przekonywał Tomasz Smokowski w programie „Misja Futbol”.

Lech Poznań spokojnie wszedł w letnie mercato, potwierdzając do tej pory dwa wzmocnienia. Trzy, jeśli liczyć zatrzymanie w klubie kluczowego Filipa Dagerståla.

Nowe twarze to Elias Andersson i Miha Blažič. Ten drugi występował niedawno w topowej europejskiej lidze (w rankingu UEFA szóstej), a więc Ligue 1.

30-letni stoper z pewnością nie będzie wspominał z wypiekami na twarzy tego okresu. Jego Angers zasłużenie spadło do drugiej ligi, zajmując w tabeli niechlubne ostatnie miejsce. Szczególnie nie popisała się defensywa, która przepuściła aż 81 bramek.

Nowy zawodnik „Kolejorza” zanotował w tej kampanii 26 spotkań i trzy trafienia. Pod koniec sezonu stracił pewne miejsce w podstawowej jedenastce.

Jak Blažič się prezentował?

Na to pytanie odpowiedział Tomasz Smokowski. Doświadczony dziennikarz nie ma najlepszego zdania o Słoweńcu.

- Angers spadło z ligi z hukiem. Nie oglądałem ich wszystkich meczów w tym sezonie, ale oglądałem wszystkie skróty. Nie było w zasadzie takiego spotkania, w którym nowy środkowy obrońca Lecha Poznań nie był zamieszany w jakąś „aferę”. Mówiąc delikatnie, nie miał najlepszego okresu w lidze francuskiej. Nie dorósł do tej ligi, był na nią za słaby - powiedział 50-latek na antenie Kanału Sportowego.

- Trudno być jednak środkowym obrońcą w klubie, który ma „wywalone” i traci bramkę w 15 minucie. To jednak trudna liga. Potrzeba dużo szybkości, dynamiki, techniki. Obronił się tam Mateusz Wieteska, ale akurat nowy piłkarz Lecha nie.

Miha Blažič to 25-krotny reprezentant Słowenii, który karierę rozpoczynał w FC Koper.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy