NY Times: Juventus uniknie Stanów Zjednoczonych ze względu na możliwość zatrzymania Cristiano Ronaldo

NY Times: Juventus uniknie Stanów Zjednoczonych ze względu na możliwość zatrzymania Cristiano Ronaldo
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The New York Times

Cristiano Ronaldo jesienią przeżywał trudne chwile. Wówczas „Der Spiegel” poinformował, że jest w posiadaniu dokumentów obciążających Portugalczyka w sprawie gwałtu na Amerykance w 2009 roku, a policja w Las Vegas wznowiła śledztwo.

Harmonogram tegorocznej edycji International Champions Cup zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu. Jak jednak przekonuje „The New York Times”, już teraz wiadomo, że Juventus wszystkie mecze turnieju rozegra w Azji, a jego rywalami najprawdopodobniej będą Tottenham Hotspur oraz Manchester United.

Tym samym problemy z prawem Cristiano Ronaldo odegrają kluczową rolę w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu. W ten sposób zarówno organizatorzy turnieju, jak i „Stara Dama” chcą zmniejszyć ryzyko zatrzymania Portugalczyka w Stanach Zjednoczonych.

Inne rozwiązanie, które było brane pod uwagę, to tournée po Stanach Zjednoczonych bez największej gwiazdy Juventusu. Ostatecznie jednak zrezygnowano z tego pomysłu, bo nazwisko Ronaldo będzie oczywiście jednym z głównych punktów programu, budzących zainteresowanie miejscowych kibiców.

International Champions Cup 2019 rozgrywany będzie pomiędzy lipcem a sierpniem. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy