N’Zonzi zaledwie po roku opuści Romę?!

N’Zonzi zaledwie po roku opuści Romę?! fot. AS Roma
Karol Brandt
Źródło: Tuttomercatoweb

Po zakończeniu sezonu Steven N’Zonzi może zostać wystawiony na listę transferową. Jego angażem na tę chwilę zainteresowany jest Arsenal.

Francuz latem 2018 roku przeniósł się z Sevilli do Romy. Włosi zapłacili za niego blisko 27 milionów euro. Na Stadio Olimpico ściągał go Monchi, z którym współpracował jeszcze w andaluzyjskim klubie. Teraz po hiszpańskim działaczu w Rzymie nie ma już śladu, a władze przygotowują się do letnich czystek. 

Jednym z piłkarzy, który może opuści „Wilki” jest właśnie Steven N’Zonzi. Defensywny pomocnik nie znalazł na Półwyspie Apenińskim zbyt wielu zwolenników swojego talentu i latem prawdopodobnie zmieni klub. Jak donosi serwis tuttomercatoweb.com, zainteresowanie sprowadzeniem rosłego gracza (196 centymetrów wzrostu) wykazał Unai Emery. 

Hiszpański menedżer podczas najbliższego okna transferowego chce wzmocnić zespół, a Francuz może być jednym z zawodników, którzy trafią na Emirates Stadium. W tym kontekście należy dodać, że obaj panowie znają się doskonale z czasów, gdy obaj przebywali w Sevilli. Teraz 47-latek może odświeżyć tę znajomość. 

Potencjalnie Roma miałby oczekiwać 30-latka ofert w wysokości 22-25 milionów euro. Zawodnikiem interesują się także kluby z Francji.

Biorąc pod uwagę obecny sezon, 14-krotny reprezentant „Trójkolorowych” wystąpił w 34 meczach, strzelił gola i zanotował dwie asysty. Jego umowa traci ważność w połowie 2022 roku. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy