2024-08-15 20:25:39; Aktualizacja: 14 minut temu
O tym geście Gonçalo Feio będzie głośno. Szarpanina po meczu Legia Warszawa - Brøndby [WIDEO] Fot. Przemysław Ofiara [Twitter]
Mateusz Michałek Źródło: Przemysław Ofiara [Twitter]

Legia Warszawa zremisowała na swoim stadionie z Brøndby 1:1 i awansowała do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Po ostatnim gwizdku doszło do niepotrzebnych obrazków na murawie.

Legia Warszawa podchodziła do rewanżowej potyczki z Brøndby w ramach trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji po zwycięstwie na terenie duńskiej ekipy 3:2. Niezwykle ważną bramkę w kontekście losów dwumeczu zdobył wtedy Ryōya Morishita.

Rywale rozpoczęli starcie numer dwa nabuzowani i parli na Legię. Prowadzenie objęli w 38. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Daniel Wass. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wyrównał Radovan Pankov. Serbski stoper wykończył dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, którym popisał się Rúben Vinagre.

Przyjezdni starali się o drugiego gola, ale wynik 1:1 nie uległ już zmianie. Dał on awans do czwartej rundy kwalifikacji Legii.

Po ostatnim gwizdku pewien gest w kierunku kibiców drużyny gości wykonał Gonçalo Feio. Jak można było zobaczyć jeszcze w trakcie transmisji na antenie Polsatu Sport 1, trener stołecznego zespołu pokazał im środkowe palce.

Przemysław Ofiara opublikował na Twitterze nagranie, na którym widać też spięcie między przedstawicielami obu klubów. Nie zostało to potwierdzone, ale prawdopodobnie był to efekt opisanego wyżej zachowania szkoleniowca.

Warszawska drużyna w czwartej rundzie eliminacji LK zmierzy się z Dritą Gnjilane lub Audą. Powinno rozstrzygnąć się to około 22:00.