Obi Mikel może wrócić do Premier League

Obi Mikel może wrócić do Premier League fot. Wikipedia
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

ESPN podaje, że John Obi Mikel może ponownie zagrać w Premier League.

Doświadczony defensywny pomocnik, który od zimy jest piłkarzem rywalizującego w Championship Middlesbrough, ma kilka ofert z najwyższego angielskiego szczebla. Nigeryjczyka chcą u siebie m.in. beniaminki - Norwich City oraz Sheffield United. Powrót 32-latka do Premier League jest bardzo prawdopodobny. Decyzję dotyczącą swojej przyszłości Obi Mikel (właściwe Mikel John Obi - taką wersję zatwierdził sam piłkarz - red.) powinien podjąć przed rozpoczęciem Pucharu Narodów Afryki, która to impreza startuje 21 czerwca.

Nigeryjczyk rozegrał w drugiej części sezonu 2018/2019 18 spotkań w Championship. Strzelił w nich jednego gola. Middlesbrough zakończyło rozgrywki na siódmym miejscu w tabeli - pierwszym, które nie nie dawało awansu do baraży o Premier League. „Boro” zdobyli raptem punkt mniej od Derby County.

Obi Mikel wrócił do Anglii po dwuletniej przygodzie w Chinach. Pomocnik reprezentował tam barwy Tianjin Teda.


Wcześniej przez ponad 10 lat występował w Chelsea. Bilans Nigeryjczyka w koszulce „The Blues” zatrzymał się na 372 spotkaniach, sześciu bramkach i 13 asystach. Z londyńską ekipą sięgnął m.in. dwa mistrzostwa i cztery Puchary Anglii, a także triumfy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy