Obraniak wkracza w świat polityki! Wystartuje w wyborach samorządowych w Lille

Obraniak wkracza w świat polityki! Wystartuje w wyborach samorządowych w Lille fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe I 20minutes.fr

Mający na koncie 34 występy w reprezentacji Polski Ludovic Obraniak postanowił zaangażować się w politykę.

34-latek, który od kilkunastu miesięcy pozostaje na piłkarskiej emeryturze, wystartuje w wyborach samorządowych w Lille. Odbędą się one w 2020 roku. Obraniak weźmie w nich udział z ramienia centroprawicowych Republikanów.

- Kilka miesięcy temu otrzymałem taką propozycję i ją przyjąłem. Myślałem o takim kroku od pewnego czasu i chcę się w to zaangażować. Będę na liście. Nie wiem jeszcze, na jakiej pozycji, ale współpraca będzie dotyczyć nie tylko kampanii. To zobowiązanie, którego chcę się podjąć na dłuższy czas.

- Marca-Philippe’a Daubresse'a poznałem mniej więcej dekadę temu. Nie jest tak, że nasze poglądy są w stu procentach takie same. Dla mnie sport, który jest obecny w życiu każdego z nas, nie ma partii politycznej. Jestem tutaj, by rozmawiać na temat tego, na czym się znam. (…) Lubię politykę. Za kulisami przypomina trochę świat piłki. W obu przypadkach potrzebna jest skomplikowana analiza. Ale skomplikowane rzeczy zawsze mnie fascynowały. Interesuje mnie działanie mające na celu poprawę życia ludzi - powiedział Obraniak.

Ofensywny pomocnik zadebiutował w polskiej kadrze w 2009 roku za kadencji Leo Beenhakkera. W 34 meczach strzelił sześć goli. Jeśli chodzi o karierę klubową, był związany z Metz, Lille, Bordeaux, Werderem, Rizesporem, Maccabi Hajfa i Auxerre.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bartomeu zrezygnował z transferu Alphonso Daviesa do Barcelony?! „On jest Kanadyjczykiem. Nie, dziękuję” Bartomeu zrezygnował z transferu Alphonso Daviesa do Barcelony?! „On jest Kanadyjczykiem. Nie, dziękuję” FC Barcelona negocjuje z Pochettino już od kilku tygodni?! FC Barcelona negocjuje z Pochettino już od kilku tygodni?! Świerczok trafi do Piasta Gliwice. Testy medyczne po weekendzie Świerczok trafi do Piasta Gliwice. Testy medyczne po weekendzie Furman dogadany z nowym klubem. Polak wyjeżdża z kraju Furman dogadany z nowym klubem. Polak wyjeżdża z kraju OFICJALNIE: AC Milan wygrał walkę o szwedzki talent. Istotna rola Ibrahimovicia OFICJALNIE: AC Milan wygrał walkę o szwedzki talent. Istotna rola Ibrahimovicia Najmłodszy debiutant i strzelec duńskich rozgrywek rusza na podbój Europy. OFICJALNIE: Jeppe Kjær Jensen w Ajaksie Najmłodszy debiutant i strzelec duńskich rozgrywek rusza na podbój Europy. OFICJALNIE: Jeppe Kjær Jensen w Ajaksie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy