Obraniak wkracza w świat polityki! Wystartuje w wyborach samorządowych w Lille

Obraniak wkracza w świat polityki! Wystartuje w wyborach samorządowych w Lille fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe I 20minutes.fr

Mający na koncie 34 występy w reprezentacji Polski Ludovic Obraniak postanowił zaangażować się w politykę.

34-latek, który od kilkunastu miesięcy pozostaje na piłkarskiej emeryturze, wystartuje w wyborach samorządowych w Lille. Odbędą się one w 2020 roku. Obraniak weźmie w nich udział z ramienia centroprawicowych Republikanów.

- Kilka miesięcy temu otrzymałem taką propozycję i ją przyjąłem. Myślałem o takim kroku od pewnego czasu i chcę się w to zaangażować. Będę na liście. Nie wiem jeszcze, na jakiej pozycji, ale współpraca będzie dotyczyć nie tylko kampanii. To zobowiązanie, którego chcę się podjąć na dłuższy czas.

- Marca-Philippe’a Daubresse'a poznałem mniej więcej dekadę temu. Nie jest tak, że nasze poglądy są w stu procentach takie same. Dla mnie sport, który jest obecny w życiu każdego z nas, nie ma partii politycznej. Jestem tutaj, by rozmawiać na temat tego, na czym się znam. (…) Lubię politykę. Za kulisami przypomina trochę świat piłki. W obu przypadkach potrzebna jest skomplikowana analiza. Ale skomplikowane rzeczy zawsze mnie fascynowały. Interesuje mnie działanie mające na celu poprawę życia ludzi - powiedział Obraniak.

Ofensywny pomocnik zadebiutował w polskiej kadrze w 2009 roku za kadencji Leo Beenhakkera. W 34 meczach strzelił sześć goli. Jeśli chodzi o karierę klubową, był związany z Metz, Lille, Bordeaux, Werderem, Rizesporem, Maccabi Hajfa i Auxerre.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy