Obrońca Augsburga na celowniku Atalanty i Romy

Obrońca Augsburga na celowniku Atalanty i Romy
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: CalcioMercato.it

Felix Uduokhai znalazł się na celowniku Atalanty oraz AS Romy - donosi serwis CalcioMercato.it.

Według informacji zebranych przez Calciomercato.it, dwa wielkie włoskie kluby są bardzo zainteresowane wszechstronnym obrońcą Augsburga, a są nimi AS Roma i Atalanta. Oba zespoły mogą wkrótce złożyć ofertę za 23-letniego Niemca posiadającego korzenie nigeryjskie, który jest ostoją reprezentacji U-23 naszych zachodnich sąsiadów, biorącej obecnie udział w Igrzyskach Olimpijskich. Trzy dni temu zdobył zwycięską bramkę w meczu z Arabią Saudyjską.

Karta zawodnicza Uduokhaia jest wyceniana na 15 milionów euro. To nieco ponad dwa razy więcej niż kosztowała rok temu.

Zarówno Roma jak i Atalanta potrzebują wzmocnienia środkowej strefy obrony, co wyjaśnia ich zainteresowanie. Uduokhai ma na koncie 85 występów w Bundeslidze, w tym 29 w poprzednim sezonie.

Ohis Felix Uduokhai przyszedł na świat 9 września 1997 roku w Annaberg-Buchholz (Niemcy). Po raz pierwszy trenował wraz z rówieśnikami w lokalnym VfB Annaberg 09, skąd szybko trafił do akademii Erzgebirge Aue, a następnie do szkółki TSV 1860 Monachium - którego jest wychowankiem. W latach 2017-2020 reprezentował barwy VfL Wolfsburg, a do Augsburga trafił początkowo w ramach wypożyczenia w 2019 roku, by rok później przenieść się tam na stałe.

Mierzący 192 centymetry obrońca ma na swoim koncie również występy w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy