Obrońca Śląska Wrocław otrzymał powołanie do reprezentacji [OFICJALNIE]

Obrońca Śląska Wrocław otrzymał powołanie do reprezentacji [OFICJALNIE] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: Śląsk Wrocław

Aleks Petkow ze Śląska Wrocław został powołany do reprezentacji Bułgarii na dwa towarzyskie spotkania.

Aleks Petkow urodził się w Sofii, a jego świetne warunki fizyczne pozwoliły mu rozwinąć piłkarską karierą na pozycji środkowego obrońcy.

Latem ubiegłego roku trafił on do ekstraklasowego Śląska Wrocław, kończąc wówczas przygodę z Ardą Kyrdżali.

24-latek w obecnym sezonie jest kluczowym elementem we wrocławskiej układance trenera Jacka Magiery. Doświadczony szkoleniowiec darzy go tak ogromnym zaufaniem, że nie opuścił on jeszcze ani jednej minuty we wszystkich spotkaniach Śląska.

Teraz zespół z Wrocławia może być ze swojego podopiecznego jeszcze bardziej dumny, bowiem otrzymał on powołanie do reprezentacji Bułgarii na towarzyskie spotkania z Tanzanią i Azerbejdżanem, które odbędą się 22 oraz 25 marca.

Petkow ma już za sobą debiut w narodowych barwach, którego doświadczył 26 marca 2022 roku w sparingowym starciu z Katarem.

Warto również dodać, że obrońca Śląska podczas rundy jesiennej wystawiany był w podstawowej jedenastce Bułgarii na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy 2024 z Węgrami oraz Serbią.

Kontrakt 24-letniego defensora z wrocławskim zespołem wygasa w czerwcu 2026 roku.

Początkowo obowiązywał on do końca czerwca 2024 roku, lecz w grę weszła zapisana w umowie opcja przedłużenia, która była dostępna, po tym jak Petkow rozegrał 60 procent spotkań całego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy