Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten

Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten fot. AEK Insider [X.com]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Balkan Futbolu [X.com]

AEK Ateny odmówił udziału w derbowym meczu z Panathinaikosem z uwagi na wywieszenie obrzydliwego transparentu przez sympatyków gospodarzy. Ostatecznie spotkanie rozpoczęto z opóźnieniem.

Jedną z głównych ozdób poniedziałkowej rywalizacji w Europie miała być derbowa potyczka o panowanie w Atenach.

Prestiżowe starcie z udziałem AEK-u i Panathinaikosu rozpoczęło się jednak od olbrzymiego skandalu za sprawą wywieszenia skandalicznego transparentu przez fanów „Zielonych Koniczynek” w momencie prezentacji wyjściowych jedenastek obu ekip.

Zawodnicy urzędującego mistrza Grecji niezwłocznie zwrócili uwagę arbitrowi na gorszące zachowanie kibiców gospodarzy i odmówili udziału w meczu do momentu jego zdjęcia.

Sędzia zaakceptował stanowisko „Dwugłowych Orłów” i poinformował o nim organizatora spotkania oraz delegata, co doprowadziło po kilku minutach do usunięcia baneru z napisem „Free The Boys”, nawiązującego wprost do zaprzyjaźnionej grupy fanów Dinama Zagrzeb - „Bad Blue Boys”, odpowiedzialnej za śmierć Michalisa Katsourisa, kibica AEK-u.

Katsouris, wraz z pozostałymi kibicami AEK-u, został zaatakowany dzień przed meczem eliminacyjnym Ligi Mistrzów z chorwacką drużyną w jednej z kawiarni w pobliżu stadionu przez zorganizowaną grupę pseudokibiców gości, wspartą sympatykami Panathinaikosu.

W trakcie zamieszek został dźgnięty nożem i nie udało się go uratować.

UEFA zgodziła się po tym koszmarnym incydencie na przeniesienie terminu rozegrania meczu. Jednocześnie zabroniła udziału w obu spotkaniach kibicom przyjezdnych oraz nie wyciągnęła poważniejszych konsekwencji wobec Dinama Zabrzeb, którego usunięcia z europejskiej rywalizacji domagały się władze ateńskiego zespołu.

AKTUALIZACJA

Mecz zakończył się wygraną AEK-u (2:1). Damian Szymański, występujący w urzędującym mistrzu Grecji, pojawił się na boisku na ostatnie pół godziny rywalizacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy