Od Korony Kielce do asysty w Lidze Mistrzów

Od Korony Kielce do asysty w Lidze Mistrzów fot. Adam Starszynski / PressFocus
Kacper Adamczyk

Były piłkarz Korony Kielce, Rodrigo Zalazar, zaliczył w środę debiut w Lidze Mistrzów i od razu popisał się piękną asystą.

24-latek po polskich boiskach biegał w sezonie 2019/2020 w ramach wypożyczenia z Eintrachtu Frankfurt. W ekipie z województwa świętokrzyskiego nie został zapamiętany z dobrej strony, ponieważ rozegrał zaledwie dziewięć meczów, otrzymując po jednej żółtej i czerwonej kartce. Łącznie przebywał na boisku przez 411 minut.

Należałoby zauważyć, że środkowy pomocnik w barwach „Złocisto-krwistych” zaliczył więcej spotkań w ich drugiej drużynie, niż w pierwszej, bo dziesięć. Przebywał w niej na murawie w sumie przez 828 minut, strzelił trzy gole, zanotował cztery asysty, otrzymał trzy żółte kartki i jedną czerwoną.

Warto nadmienić, że piłkarz ten 15 września 2019 roku popisał się dwoma ostatnimi podaniami w wygranym starciu rezerw Korony z Hutnikiem Kraków (5:1) w ramach trzeciej ligi.

Po pobycie w Kielcach kariera Urugwajczyk wyraźnie przyspieszyła. W kampanii 2020/2021 rozegrał on 34 mecze w drugiej Bundeslidze dla St. Pauli, strzelając sześć goli i notując tyle samo asyst. W następnym sezonie awansował do niemieckiej ekstraklasy z Schalke 04 Gelsenkirchen, a on sam zdobył wówczas sześć bramek i zaliczył siedem ostatnich podań.

Natomiast w minionej kampanii 24-latek spadł z „Die Königsblauen” z Bundesligi, gdzie uzbierał 23 starcia, raz pokonując bramkarzy rywali i notując sześć asyst. Tego lata trafił on za pięć milionów euro do SC Bragi.

W trzeciej drużynie ostatniej kampanii ligi portugalskiej środkowy pomocnik jest na razie rezerwowym, a w środowym meczu z SSC Napoli pojawił się na boisku w 67. minucie i zaliczył asystę przy wyrównującym golu Brumy. Ostatecznie jego zespół przegrał z mistrzami Włoch 1:2.

Warto jeszcze zaznaczyć, że w czerwcu Zalazar zadebiutował w reprezentacji Urugwaju, strzelając od razu dwa gole przeciwko Nikaragui.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę”