Odchodzi z Widzewa Łódź, może trafić do Wisły Kraków

2024-06-16 12:20:58; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Odchodzi z Widzewa Łódź, może trafić do Wisły Kraków Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Wisła Kraków przystąpi do nowego sezonu odmieniona. Jej nowym zawodnikiem ma zostać Dominik Kun - donosi Dawid Dobrasz z portalu Meczyki.pl.

Wisła Kraków nie zdołała awansować do Ekstraklasy, zajmując w tabeli pierwszej ligi miejsce poza strefą barażową. Przed nią kolejny sezon naznaczony walką o powrót do elity.

„Biała Gwiazda” w nowych rozgrywkach będzie inna. W ostatnim czasie jej szeregi opuścili Szymon Sobczak, David Juncà, Dejvi Bregu, Eneko Satrústegui, Vullnet Basha, Miki Villar, Michał Żyro i Billel Omrani. 

Do zmiany doszło również na stanowisku trenera. Albert Rude odrzucił możliwość przedłużenia kontraktu. Poszukiwania jego następcy nie trwały długo. Został nim dobrze znany przy Reymonta Kazimierz Moskal.

Kibice długo wyczekiwali wieści o pierwszych transferach przychodzących. Jak się okazuje, nowy zawodnik jest bardzo blisko.

Wedle informacji Dawida Dobrasza z portalu Meczyki.pl szeregi triumfatora Pucharu Polski wzmocni Dominik Kun. 

Defensywny pomocnik tylko do 30 czerwca jest związany z Widzewem Łódź, co oznacza, że może negocjować z zainteresowanymi klubami. 

Kun w poprzedniej kampanii zaliczył 36 występów. Wcześniej grał w Pogoni Szczecin, Wiśle Płock, Sandecji Nowy Sącz czy Stomilu Olsztyn. Na poziomie Ekstraklasy rozegrał 120 spotkań.

30-latek zamierzał nadal występować na najwyższym szczeblu, dlatego ruch ten można uznać za pewne zaskoczenie. 

- Chciałbym ten pozytywny okres w Widzewie skonsumować i zostać w ekstraklasie. Takie jest moje marzenie i o to walczyłem przecież z Widzewem, więc nie chciałbym tego tak lekką ręką odpuścić. Moim celem jest zostać w Ekstraklasie - zapewniał w niedawnej rozmowie z portalem lodzkisport.pl.

AKTUALIZACJA: Jarosław Królewski, prezes Wisły Kraków, zdementował doniesienia Dawida Dobrasza.