Ødegaard: Jestem gotowy na następny krok | Ajax czeka na decyzję Norwega

Ødegaard: Jestem gotowy na następny krok | Ajax czeka na decyzję Norwega
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: De Telegraaf

Nadal nieznana jest przyszłość Martina Ødegaarda. Norweg nie ma jednak wątpliwości, że jest przygotowany do zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze. Takowym mogłoby być dołączenie do Ajaksu.

20-latek jest jednym z wyróżniających się graczy na holenderskich boiskach. Prawoskrzydłowy może pochwalić się ośmioma trafieniami i sześcioma asystami, a to wszystko okraszone wieloma dryblingami i wykreowanymi okazjami bramkowymi. 

Od kilku miesięcy jego sytuację śledzi Ajax. Amsterdamczycy mają świadomość tego, że latem najprawdopodobniej stracą kilku graczy. Na liście tej znajdują się m.in. Hakim Ziyech czy David Neres. Norweg miałby być następcą kogoś ze wspomnianej dwójki.

Piłkarz wypożyczony z Realu Madryt przekonuje, że jest to odpowiednia chwila na zrobienie kroku naprzód w jego karierze zawodniczej.

– Jestem gotowy na następny krok. Nieustannie chcę się rozwijać – powiedział w rozmowie z „De Telegraaf”.

– Strzeliłem więcej goli i asystowałem częściej niż w poprzednim sezonie. Dlatego myślę, że poprawiałem się pod wieloma względami. Słucki zapewnił mi wolność na boisku i zaszczepił we mnie pewność siebie. Kiedy sezon się skończy, podejmę decyzję i zobaczę, gdzie najlepiej będzie kontynuować moją karierę, ale najpierw chcę zakończyć sezon w najlepszy możliwy sposób z Vitesse. Chciałbym zagrać w Lidze Mistrzów, ale nie trzeba się spieszyć. Obecnie mam tylko 20 lat. To oznacza, że przede mną jest jeszcze wiele sezonów – uzupełnił.

Według wstępnych ustaleń Ajax jest gotów zapłacić za wszechstronnego zawodnika około 20 milionów euro. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy