Odrodzenie Garetha Bale'a

Odrodzenie Garetha Bale'a fot. Tottenham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Gareth Bale przeżywa obecnie swoje najlepsze chwile od momentu przeniesienia się latem na zasadzie wypożyczenia do Tottenhamu z Realu Madryt.

Reprezentant Walii jest już od pewnego czasu niemile widziany w szeregach „Królewskich” po tym, jak nie zdołał całkowicie wypełnić luki w drużynie po odejściu Cristiano Ronaldo do Juventusu.

Aktualny mistrz Hiszpanii szukał różnych sposobów na pozbycie się solidnie opłacanego piłkarza, ale bardzo długo żaden z klubów nie był w stanie sprostać ich oczekiwaniom lub samego skrzydłowego.

Ta sytuacja uległa zmianie dopiero w trakcie ostatniego letniego okna transferowego, kiedy to Tottenham zdołał wypracować zadowalające porozumienie z Realem Madryt w kwestii wypożyczenia Garetha Bale'a.

Doświadczony zawodnik odniósł się w entuzjastyczny sposób do możliwości nawiązania współpracy z José Mourinho oraz powrotu do londyńskiego zespołu, w którym z powodzeniem występował w latach 2007-2013.

Początek drugiej przygody Walijczyka w ekipie „Kogutów” nie należał do najprzyjemniejszych, ponieważ ten przez większe niż się spodziewano zaległości treningowe nie mógł liczyć na regularną grę w zespole prowadzonym przez Portugalczyka.

Mimo wszystko nie zdecydował się on na całkowite skreślenie 31-latka i spokojnie czekał na odzyskanie pełni formy przez skrzydłowego, co zdaje się nastąpiło w minionych tygodniach.

O odrodzeniu Bale'a świadczy przede wszystkim fakt, że ten w sześciu ostatnich meczach zdobył sześć bramek oraz zanotował trzy asysty dla Tottenhamu.

Z kolei we wszystkich pozostałych 16 występach wpisał się czterokrotnie na listę strzelców i nie zaliczył żadnego otwierającego podania.

Powrót Walijczyka do świetnej formy jest bardzo dobrą wiadomością dla Tottenhamu, który w dalszym ciągu walczy o dostanie się do grona czterech najlepszych ekip w kraju i marzy o wywalczeniu długo wyczekiwanego trofeum na krajowym oraz europejskim podwórku. 31-latek może teraz pomóc mu osiągnąć wyznaczone cele.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy