Odrzucił ofertę z Premier League, bo... siostra przygotowuje się do Igrzysk

Odrzucił ofertę z Premier League, bo... siostra przygotowuje się do Igrzysk fot. Wikipedia
Marek Ratkiewicz
Źródło: Goal

Nikola Vlašić nie skorzystał z okazji przenosin do Premier League.

Pomocnik odrzucił ofertę opiewającą na 7,7 milionów funtów, która zapewniłaby mu transfer do bliżej nieokreślonego zespołu angielskiej ekstraklasy. Wszystko przez to, że starsza siostra Nikoli, Blanca, jest srebrną medalistką igrzysk olimpijskich i dwukrotną mistrzynią świata w skoku wzwyż i pojedzie do Rio de Janeiro.

Ojciec dwójki, Josko Vlašić, jest również trenerem Blanki, dlatego wyjaśnił, że rodzina wspólnie podjęła decyzję, by odrzucać wszelkie oferty za 18-latka, by córka mogła się normalnie skupić na treningu. Nikolę łączono z Tottenhamem, Chelsea, Arsenalem czy Interem Mediolan.

- Mogę tylko powiedzieć, że pojawiła się oferta z klubu Premier League, który chce pozyskać Nikolę i dać mu szansę występów, nie zostawiając go na ławce ani nie wysyłając go na żadne wypożyczenie - mówi Josko Vlašić.

- Nie chcę zdradzać, co to za zespół, ale tak, byłby to rekordowy transfer w historii Hajduka. Po spotkaniu rodzinnym uznaliśmy jednak, że odrzucimy propozycję. Nie znamy stanowiska pracodawcy Nikoli, ale jako rodzina uznaliśmy, że jest dla niego za wcześnie, by opuszczać Split. 

- Jego zimowe odejście zmieniłoby bardzo nasze plany rodzinne: musiałbym podążyć za nim do Anglii, a Blanca jest w trakcie przygotowań do Igrzysk w Rio. Taka decyzja byłaby zbyt ryzykowna.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy