Oferta Korony Kielce odrzucona. On nie zostanie następcą Mariusza Fornalczyka
2025-07-11 10:46:01; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Korona Kielce w ostatnim czasie wystosowała ofertę za Ákiego Samuelsena z drugoligowego Ranheim. Do transferu jednak nie dojdzie, ponieważ Duńczycy odrzucili wspomnianą propozycję i wycenili skrzydłowego na wyższą kwotę, której polski klub nie zapłaci - przekazał Szymon Janczyk z Weszlo.com.
Nadeszły nowe czasy w Koronie Kielce. Jeszcze niedawno klub z województwa świętokrzyskiego mógł tylko pomarzyć o transferach za tak duże kwoty, a teraz są one rzeczywistością.
Przedstawiciel Ekstraklasy w letnim oknie transferowym przeznaczył ponad 800 tysięcy euro na rekordową operację z udziałem Tamara Svetlina. Ten ruch już na samym wstępie robi bardzo duże wrażenie, a działacze wciąż mają chrapkę na więcej.
Z tego co mogliśmy w ostatnim czasie usłyszeć, na celowniku Korony znalazł się występujący w roli skrzydłowego Áki Samuelsen z drugoligowego norweskiego Ranheim. Zagraniczne media informowały nawet o złożonej za niego ofercie w wysokości pół miliona euro. W Kielcach miałby zająć miejsce po Mariuszu Fornalczyku sprzedanym do Widzewa Łódź za 1,5 miliona euro.Popularne
Sprawie bliżej przyjrzał się Szymon Janczyk z Weszlo.com i jak poinformował, pochodzący z Wysp Owczych zawodnik nie zostanie zawodnikiem Korony. Złożona przez nią propozycja jest za niska. Norweska ekipa z tytułu sprzedaży skrzydłowego chciałaby zarobić około 800 tysięcy euro.
I choć kielecka drużyna na brak pieniędzy nie musi aktualnie narzekać, to jednak takiej kwoty na sprowadzenie Samuelsena nie zamierza przeznaczyć, przez co transfer nie dojdzie do skutku.
Posiadający na koncie występy w młodzieżowej reprezentacji kraju zawodnik do Ranheim trafił w marcu bieżącego roku i od tamtego momentu w szesnastu występach strzelił siedem goli oraz zaliczył cztery ostatnie podania.
Wcześniej farerski piłkarz szkolił się w HB Tórshavn oraz FC Midtjylland.