OFICJALNIE: 1. FC Heidenheim wzmacnia ofensywę po awansie do Bundesligi

2023-07-06 16:17:46; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
OFICJALNIE: 1. FC Heidenheim wzmacnia ofensywę po awansie do Bundesligi
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: 1. FC Heidenheim

Marvin Pieringer przechodzi z Schalke 04 do 1. FC Heidenheim.

23-letni napastnik podpisał kontrakt do końca czerwca 2027 roku. Koszt transferu wyniósł 1,8 miliona euro. Więcej niemiecki klub zapłacił w historii jedynie dwukrotnie, najpierw za pozyskanie Tima Kleindiensta z Freiburga, a następnie za sprowadzenie go ponownie, tym razem z KAA Gent.

Pieringer ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Paderborn. Okres ten był dla niego szczególnie udany, gdyż zdobył 14 bramek i zanotował dziesięć asyst w 26 spotkaniach. Wcześniej, w barwach Schalke 04, zaliczył tylko dwa trafienia i dwa decydujące podania w takiej samej liczbie meczów.

W 1. FC Heidenheim będzie miał okazję do debiutu na najwyższym poziomie rozgrywkowym, gdyż do tej pory występował wyłącznie w 2. Bundeslidze. Poza wymienionymi wcześniej zespołami reprezentował również Würzburger Kickers.

23-letni Niemiec ma także za sobą pobyt w rezerwach Freiburga, gdzie zdarzało mu się uczestniczyć w treningach i zgrupowaniach pierwszej drużyny.

Mierzący 191 cm wzrostu napastnik w 1. FC Heidenheim dołączy między innymi do grającego na tej pozycji Erena Dinkci, który został wypożyczony z Werderu Brema. Poza tym beniaminka wzmocnili latem Tim Siersleben, Benedikt Gimber, Nikola Dovedan oraz Omar Traoré. 

Heidenheim do tej pory po awansie nie przeprowadziło jeszcze ani jednego transferu gotówkowego.