OFICJALNIE: 13 zwycięstw, tylko dwie porażki, ale Alfred Schreuder i tak odchodzi z klubu

2023-11-08 12:43:19; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
OFICJALNIE: 13 zwycięstw, tylko dwie porażki, ale Alfred Schreuder i tak odchodzi z klubu Fot. Pro Shots/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Al-Ain

Alfred Schreuder nie jest już szkoleniowcem drużyny Al-Ain.

Alfred Schreuder został trenerem Al-Ain latem. Od tamtej pory drużyna zanotowała pod jego wodzą 13 zwycięstw i raptem dwie porażki. Mimo to władze klubu zdecydowały się z nim rozstać.

Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. „Decyzja ta została podjęta ze względu na brak spójności pomiędzy trenerem i jego sztabem szkoleniowym a instytucjonalnym systemem pracy klubu” - czytamy w komunikacie.

Na czym konkretnie polegają rozbieżności? Tego nie wytłumaczono, natomiast mimo pojawienia się ich, władze Al-Ain wyraziły podziękowanie i uznanie dla trenera za wysiłek włożony w pełnienie dotychczasowej funkcji i życzą mu sukcesów w dalszej karierze.

Ogłoszenie nazwiska nowego szkoleniowca ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych godzin.

Aktualnie Al-Ain plasuje się na trzecim miejscu w tabeli ekstraklasy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koncie ma 15 punktów i traci do pierwszej lokaty dwa „oczka”.

W Azjatyckiej Lidze Mistrzów zespół z kompletem 12 punktów prowadzi w grupie A, w której rywalizuje z Paxtakorem Taszkent, Ahal oraz Al-Feiha.