OFICJALNIE: 36-letni Fernando w nowym klubie

OFICJALNIE: 36-letni Fernando w nowym klubie fot. Internacional
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: SC Internacional

Fernando, który zimą rozstał się z Sevillą FC, zdecydował dołączyć się do SC Internacional. Brazylijczyk w międzyczasie związany był jeszcze z Vila Nova FC, czyli klubem, którego jest wychowankiem.

Defensywny pomocnik swoją przygodę z futbolem zaczynał w Vila Nova FC, a latem 2007 roku przeniósł się na Stary Kontynent, gdzie zasilił szeregi FC Porto.

Od razu został wypożyczony do CF Estrela, a potem przez sześć lat występował na Estádio do Dragão, co pozwoliło mu zgromadzić aż 237 występów. W tym czasie świętował zdobycie aż 12 trofeów.

Dobra postawa w Portugalii poskutkowała transferem do Manchesteru City latem 2014 roku, a „Obywatele” wyłożyli za niego 15 milionów euro.

W Anglii zgromadził 102 występy i triumfował w Pucharze Ligi Angielskiej. Po trzech latach przeniósł się do Stambułu, gdzie zasilił szeregi Galatasaray SK. Tam występował przez dwa sezony i każdy z nich kończył zdobyciem krajowego mistrzostwa.

Latem 2019 roku dołączył do Sevilli i dwukrotnie triumfował z nią w Lidze Europy, co jeszcze wzbogaciło jego imponujące CV.

W trwających rozgrywkach zmagał się z kontuzjami, co pozwoliło mu na zgromadzenie jedynie 12 występów. Zimą podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu z 36-latkiem. Brazylijczyk w andaluzyjskim klubie wystąpił łącznie 167 razy.

Fernando początkowo zdecydował się powrócić do ojczyzny i zasilić swój macierzysty klub, czyli Vila Nova FC, który występuje w Série B. Spędził tam jednak jedynie trochę ponad miesiąc i postanowił podjąć się większego wyzwania, jakim jest gra w SC Internacional.

Defensywny pomocnik podpisał z dziewiątym zespołem minionego sezonu kontrakt do końca grudnia 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy