OFICJALNIE: Abdallah Sima, gwiazda czeskiej ekstraklasy, w Premier League

OFICJALNIE: Abdallah Sima, gwiazda czeskiej ekstraklasy, w Premier League fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Brighton & Hove Albion | Stoke City | The Guardian

Abdallah Sima odszedł ze Slavii Praga i obrał kurs na Anglię. Jego pozyskanie ogłosiło Brighton & Hove Albion. Senegalczyk do końca sezonu będzie jednak występował w Stoke City.

Poprzedni sezon był dla nominalnego prawoskrzydłowego przełomowy, bo choć zaczynał go w zespole rezerw, to zaraz potem wyrósł na pierwszoplanową postać całego klubu. Włodarze doskonale prosperującej ekipy ze stolic Czech dostrzegli w graczu idealny materiał na doskonały biznes.

Cztery miesiące temu dwukrotny reprezentant Senegalu został wyceniony na 50 milionów funtów, a miało to związek z coraz to większym zainteresowaniem dużych klubów. Piłkarza mierzącego 188 centymetrów wzrostu obserwowały Paris Saint-Germain czy Juventus, ale jemu samemu marzyła się przeprowadzka do Anglii.

Trwały rozmowy z Crystal Palace oraz West Hamem United, jednak finalnie wylądował on w Brighton & Hove Albion. Jak podaje „The Guardian”, operacja wyniosła… 6,7 miliona funtów, a więc osiem milionów euro. Skąd ta kwota?

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że Slavia Praga obniżyła swoje oczekiwania mniej więcej o połowę, sprzedając bardzo tanio tak perspektywicznego zawodnika z kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku. Pewne jest to, że „Mewy” na postpandemicznym rynku zrobiły świetny interes.

Senegalczyk związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku, po czym do końca sezonu został wypożyczony do Stoke City. Ten ruch należy uznać za wielce logiczny, biorąc pod uwagę fakt jego wiek oraz to, że wcześniej występował on w czeskiej ekstraklasie, nie mówiąc już o sporej konkurencji na skrzydłach.

Abdallah Sima swoją przygodę z poprzednim klubem kończy na 39 występach okraszonych 16 trafieniami i siedmioma asystami.

Slavia w końcówce okna sprzedała też Davida Zimę do Torino za około sześć milionów euro. W ciągu doby prażanie zgromadzili więc 14 milionów euro na sprzedaży dwóch 20-letnich zawodników. Tym samym budżet został zbilansowany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy