OFICJALNIE: Adam Chrzanowski na stałe w Wiśle Płock

OFICJALNIE: Adam Chrzanowski na stałe w Wiśle Płock fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Płock

Wisła Płock wykupiła Adama Chrzanowskiego z Pordenone Calcio.

23-letni zawodnik, rozpoczynający karierę jako środkowy obrońca, ale ostatnio grający częściej jako lewy defensor, nie zdążył na dobre rozgościć się na poziomie Ekstraklasy, a już zdecydował się na rozpoczęcie pierwszej zagranicznej przygody w młodzieżowej drużynie Fiorentiny.

Adam Chrzanowski radził sobie całkiem nieźle w „Violi”, ale w ostatecznym rozrachunku nie został przez nią wykupiony i wrócił do Lechii Gdańsk.

W szeregach „Biało-Zielonych” nie rozwijał się jednak w oczekiwany sposób i niespecjalnie radził sobie także na wypożyczeniach w Miedzi Legnica oraz Wigrach Suwałki.

Mimo to pozostawione przez niego dobre wrażenie we Włoszech pozwoliło mu trafić Pordenone Calcio w lipcu 2020 roku, gdzie także w ostatecznym rozrachunku nie wiodło mu się najlepiej.

Z tego powodu były młodzieżowy reprezentant Polski skorzystał zimą z możliwości tymczasowych przenosin do Wisły Płock. W drużynie „Nafciarzy” udało mu się zanotować dziewięć występów w rundzie wiosennej, co okazało się wystarczające do skorzystania z opcji wykupu zawartej w umowie wypożyczenia.

Dzięki temu Chrzanowski wrócił na stałe do Ekstraklasy i związał z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

Wszechstronny obrońca jest piątym letnim nabytkiem Wisły Płock. Przed nim kontrakty z ekstraklasowym klubem podpisali Michał Mokrzycki, Davo, Steve Kapuadi i Martin Šulek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy