OFICJALNIE: Adam Marciniak kończy karierę. Rozegrał blisko 300 spotkań w Ekstraklasie

2024-05-27 23:18:50; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
OFICJALNIE: Adam Marciniak kończy karierę. Rozegrał blisko 300 spotkań w Ekstraklasie Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: ŁKS Łódź

Adam Marciniak ogłosił za pośrednictwem komunikatu ŁKS-u Łódź zakończenie profesjonalnej kariery w wieku 35 lat. Na brak zajęcia nie będzie jednak narzekał, ponieważ niezwłocznie rozpocznie pracę w klubowej akademii.

Doświadczony środkowy obrońca, który na wcześniejszym etapie kariery grywał głównie jako defensywy pomocnik, przyszedł na świat w Łodzi i w tym też mieście rozpoczynał karierę w miejscowym ŁKS-ie.

Dzięki niemu zadebiutował w Ekstraklasie. Na tym poziomie bardziej znamy go jednak z występów notowanych w Górniku Zabrze, Cracovii oraz Arce Gdynia.

Szczególnie udany okres pod względem indywidualnym miał w „Pasach”, gdzie swoją solidną postawą zapracował sobie na zaliczenie dwóch występów w reprezentacji Polski przejętej wówczas przed Adama Nawałkę.

W dłuższym okresie czasu nie zdołał zaistnieć w narodowych barwach, ale pomogło mu to zaliczyć jedyny zagraniczny epizod w karierze w cypryjskim AEK-u Larnaka.

Po spędzeniu w nim roku wrócił do kraju, gdzie zdobył swoje jedyne trofea jako piłkarz Arki Gdynia - Puchar i dwa Superpuchary Polski.

Po spadku na zaplecze elity wrócił do ŁKS-u, któremu pomógł przed rokiem zameldować się w Ekstraklasie. Następnie on sam pojawił się w niej tylko ośmiokrotnie na boisku, bo wyraźnie przegrywał rywalizację z młodszymi kolegami.

Z tego też powodu, po ponownym zameldowaniu się w I lidze, postanowił zakończyć profesjonalną karierę i rozpocząć niezwłocznie pracę w klubowej akademii.

Marciniak w trakcie swojej przygody z futbolem rozegrał 287 spotkań w Ekstraklasie. Okrasił je zdobyciem dziewięciu bramek i zaliczeniem 18 asyst.