OFICJALNIE: Adama Traoré odchodzi z Barcelony

OFICJALNIE: Adama Traoré odchodzi z Barcelony fot. German Parga - FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

Adama Traoré nie zostanie wykupiony z Wolverhampton przez Barcelonę.

Ośmiokrotny reprezentant Hiszpanii skłaniał się w ubiegłych miesiącach do opuszczenia szeregów „Wilków” i po nadarzeniu się zimą okazji do zaliczenia powrotu do „Dumy Katalonii” nie zastanawiał się zbyt długo nad wyborem tej opcji.

Klub Premier League nie palił się do zaakceptowania warunków zaproponowanych przez Barcelonę, ale po szeregu nacisków zgodził się ostatecznie na półroczne wypożyczenie z opcją wykupu za około 30 milionów euro.

Wolverhampton liczyło po cichu na to, że sytuacja finansowa ekipy z Camp Nou poprawi się na tyle, że ta sprowadzi do siebie definitywnie 26-letniego skrzydłowego.

Ten nie okazał się jednak znaczącym wzmocnieniem „Dumy Katalonii”.

Dlatego ta poinformowała w piątkowy wieczór o niekorzystaniu z prawa do pozyskania Adamy Traoré, co jest jednoznaczne z jego powrotem do Wolverhampton.

Ofensywny zawodnik zakończył swój drugi pobyt w Barcelonie (wcześniej stawiał w niej pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu) na zanotowanych czterech asystach w szesnastu występach.

Reprezentant Hiszpanii jest związany z angielskim klubem do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy