OFICJALNIE: Adarabioyo odszedł z Manchesteru City

OFICJALNIE: Adarabioyo odszedł z Manchesteru City
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Manchester City | Fulham

Tosin Adarabioyo w wieku 23 lat wreszcie rozstał się z Manchesterem City, do którego akademii dołączył jako dziecko w 2003 roku. Teraz będzie występował w Fulham.

Transakcja została sfinalizowana w deadline. Adarabioyo podpisał z londyńczykami umowę do 30 czerwca 2023 roku z opcją jej przedłużenia ze strony klubu o kolejne 12 miesięcy.

Środkowy obrońca zadebiutował w City jeszcze w sezonie 2015/2016, jednak jego występy ograniczyły się do Pucharu Anglii, Pucharu Ligi i Ligi Mistrzów (trzy mecze w fazie grupowej w sezonach 2016/2017 i 2017/2018).

Championship Adarabioyo zna doskonale, bo spędził tam rozgrywki 2018/2019 i 2019/2020 odpowiednio w barwach West Bromwich Albion i Blackburn Rovers, jednak teraz przychodzi czas na Premier League.

Adarabioyo występował w reprezentacji Anglii aż do poziomu U-19, ale z racji pochodzenia zagra dla reprezentacji Nigerii. Decyzja już została podjęta, pozostaje jedynie kwestia odpowiedniego momentu na pierwsze powołanie i debiut.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy