OFICJALNIE: Adarabioyo odszedł z Manchesteru City

OFICJALNIE: Adarabioyo odszedł z Manchesteru City
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Manchester City | Fulham

Tosin Adarabioyo w wieku 23 lat wreszcie rozstał się z Manchesterem City, do którego akademii dołączył jako dziecko w 2003 roku. Teraz będzie występował w Fulham.

Transakcja została sfinalizowana w deadline. Adarabioyo podpisał z londyńczykami umowę do 30 czerwca 2023 roku z opcją jej przedłużenia ze strony klubu o kolejne 12 miesięcy.

Środkowy obrońca zadebiutował w City jeszcze w sezonie 2015/2016, jednak jego występy ograniczyły się do Pucharu Anglii, Pucharu Ligi i Ligi Mistrzów (trzy mecze w fazie grupowej w sezonach 2016/2017 i 2017/2018).

Championship Adarabioyo zna doskonale, bo spędził tam rozgrywki 2018/2019 i 2019/2020 odpowiednio w barwach West Bromwich Albion i Blackburn Rovers, jednak teraz przychodzi czas na Premier League.

Adarabioyo występował w reprezentacji Anglii aż do poziomu U-19, ale z racji pochodzenia zagra dla reprezentacji Nigerii. Decyzja już została podjęta, pozostaje jedynie kwestia odpowiedniego momentu na pierwsze powołanie i debiut.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy