OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski zmienił klub w Chinese Super League

OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski zmienił klub w Chinese Super League fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Shanghai Shenhua

Adrian Mierzejewski został piłkarzem Shanghai Shenhua na zasadzie wypożyczenia z Chongqing Dangdai Lifan.

Jednocześnie w przeciwnym kierunku, do Chongqing, również na zasadzie wypożyczenia przeniósł się Miller Bolaños, 30-letni napastnik rodem z Ekwadoru.

34-letni Mierzejewski, grający najczęściej jako ofensywny pomocnik, ma za sobą bardzo dobry sezon Chinese Super League - najpierw w Chongqing Dangdai Lifan i potem w Guangzhou R&F. Łącznie strzelił osiem bramek i zanotował dziewięć asyst w 17 spotkaniach.

Shanghai Shenhua w sezonie 2020 zajęło siódmą lokatę w tabeli Chinese Super League, jednak ambicje klubu z pewnością sięgają wyżej.

W trwającym oknie Shenhua wzmocniła się między innymi Xi Wu z mistrza Chin - Jiangsu FC (klub przestał istnieć), Christianem Bassogogiem i Matejem Jonjiciem. Teraz Mierzejewski powinien znacząco wpłynąć na poprawę gry ofensywnej drużyny prowadzonej przez Kang-hee Choia, zasłużonego 61-letniego trenera z Korei Południowej.

Mierzejewski w Chinach występuje od lata 2018 roku, kiedy to Sydney FC zamienił na Changchun Yatai. W każdym z chińskich klubów spisywał się przynajmniej dobrze, o czym świadczy też jego bilans - 15 bramek i 26 asyst w 64 spotkaniach.

Polski ofensywny pomocnik, poza Australią i Chinami, grał też w Turcji, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Ekstraklasie reprezentował barwy Polonii Warszawa i Wisły Płock. Jest wychowankiem Stomilu Olsztyn.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy