Oficjalnie: Aduriz nie chce zejść ze sceny. Się ceni!

Oficjalnie: Aduriz nie chce zejść ze sceny. Się ceni!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Athletic Club

Aritz Aduriz związał się z Athletic Club kontraktem do 30 czerwca 2018 roku. Poprzedni obowiązywał tylko do końca tego sezonu.

Najciekawszy w nowej umowie 35-latka jest chyba fakt zawarcia klauzuli kwoty odstępnego. I to niemałej, bo w wysokości 40 milionów euro.

Napastnik imponuje formą od powrotu do Athletiku latem 2012 roku. W kolejnych sezonach strzelał w lidze: 14, 16, 18 i 20 goli, w trwającym ma  na koncie sześć bramek. Kampania 2015/2016 była zdecydowanie najlepsza w całej jego karierze. Dlatego też nie dziwi fakt, że działaczom zależało na pozostaniu tak skutecznego Baska.

Tym samym Aduriz na razie odrzuca zainteresowanie ze strony między innymi amerykańskiej Major League Soccer i koncentruje się na śrubowaniu strzeleckiego bilansu w Bilbao.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy