Oficjalnie: Aduriz nie chce zejść ze sceny. Się ceni!

Oficjalnie: Aduriz nie chce zejść ze sceny. Się ceni!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Athletic Club

Aritz Aduriz związał się z Athletic Club kontraktem do 30 czerwca 2018 roku. Poprzedni obowiązywał tylko do końca tego sezonu.

Najciekawszy w nowej umowie 35-latka jest chyba fakt zawarcia klauzuli kwoty odstępnego. I to niemałej, bo w wysokości 40 milionów euro.

Napastnik imponuje formą od powrotu do Athletiku latem 2012 roku. W kolejnych sezonach strzelał w lidze: 14, 16, 18 i 20 goli, w trwającym ma  na koncie sześć bramek. Kampania 2015/2016 była zdecydowanie najlepsza w całej jego karierze. Dlatego też nie dziwi fakt, że działaczom zależało na pozostaniu tak skutecznego Baska.

Tym samym Aduriz na razie odrzuca zainteresowanie ze strony między innymi amerykańskiej Major League Soccer i koncentruje się na śrubowaniu strzeleckiego bilansu w Bilbao.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Pięć transferów to za mało. Nicea przygotowuje szósty - HIT! Pięć transferów to za mało. Nicea przygotowuje szósty - HIT!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy