OFICJALNIE: Afolabi szóstym wzmocnieniem Celticu

OFICJALNIE: Afolabi szóstym wzmocnieniem Celticu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Celtic FC

Celtic FC poinformował o zakontraktowaniu Jonathana Afolabiego.

O przenosinach utalentowanego Irlandczyka mówiło się od kilku dni. 19-latek, po odrzuceniu propozycji przedłużenia kontraktu z Southampton, miał z czego wybierać, a jego angażem zainteresowane były m.in. Lokomotiw Moskwa, Crystal Palace czy Wolverhampton Wanderers. Środkowy napastnik był też pożądany przez kluby z niższych lig, ale ostatecznie postanowił wybrać propozycję Celticu.

W Glasgow Jonathan Afolabi spotka Lucę Connella i Barry’ego Coffeya, których zna z gry dla reprezentacji Irlandii. Zawodnik o nigeryjskich korzeniach jak dotąd barwy narodowe w sekcji do lat 19 przywdziewał aż 16 razy, zaznaczając swoją obecność sześcioma trafieniami i dwoma kluczowymi podaniami.

Ostatnie trzy sezony piłkarz mogący także grać na lewym skrzydle spędził w akademii młodzieżowej „Świętych”, gdzie jednak nie było mu dane przebić się do pierwszej drużyny. Z tego też powodu 19-latek wyjechał do Szkocji, podpisując z „The Bhoys” umowę do 30 czerwca 2022 roku. Na razie nie wiadomo, czy zostanie od włączony do pierwszego zespołu, lecz jak poinformował Neil Lennon, a więc menedżer mistrza tamtejszej ekstraklasy, wszystko będzie zależało od tego, co zaprezentuje Irlandczyk w najbliższych tygodniach. Niemniej, sądząc po tym, że został mu przydzielony numer 24, wszystko na to wskazuje.

Dla Celticu jest to tym samym szóste wzmocnienie podczas obecnego okna transferowego. Wcześniej sprowadzono Christophera Julliena, Boliego Bolingoliego, Lucę Connela, Hatema Abd Elhameda oraz Liama Burta .

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy