OFICJALNIE: Alex Telles w Manchesterze United

OFICJALNIE: Alex Telles w Manchesterze United fot. Manchester United
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester United

Manchester United poinformował o zakupie Alexa Tellesa z FC Porto.

Ole Gunnar Solskjær domagał się od dłuższego czasu wzmocnienia przynajmniej dwóch pozycji, a mianowicie skrzydłowego oraz lewego obrońcy. W tym momencie połowa zadania została wykonana, gdyż właśnie potwierdzono angaż ofensywnie usposobionego piłkarza operującego po lewej stronie w formacji defensywnej.

Mowa o Alexie Tellesie, który o swój transfer walczył od kilku dobrych tygodni. Stało się tak, ponieważ jak piasek przez palce w przeszłości przeleciały mu możliwości dołączenia najpierw do Atlético Madryt, a następnie Paris Saint-Germain.

Kiedy Brazylijczyk wziął sprawy w swoje ręce, operacja z jego udziałem wreszcie doszła do skutku. 27-latek mocno naciskał na władze FC Porto, aby przystały na ofertę „Czerwonych Diabłów”, które początkowo nie chciały zapłacić więcej niż 13 milionów euro, podczas gdy Portugalczycy domagali się siedmiu milionów więcej.

Finalnie Anglicy podnieśli propozycję i zgodzili się zapłacić wraz z bonusami około 18,5 miliona euro. Sam zawodnik zjawił się na Wyspach Brytyjskich, po czym przeszedł testy medyczne i podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku z opcją jej przedłużenia o następne 12 miesięcy.

Jednokrotny reprezentant „Canarinhos” zakończył swoją przygodę ze „Smokami” na 195 występach, w których zdobył 26 bramek i posłał 57 ostatnich podań. Jedynie w trwającej kampanii trzy spotkania okrasił on dwoma trafieniami oraz asystą.

Dla Manchesteru United, który już niedługo zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, to drugie wzmocnienie, po wcześniejszych angażu Donny’ego van de Beeka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy