OFICJALNIE: Amalfitano ucieka z tonącego okrętu. Francuz przenosi się do Arabii Saudyjskiej

OFICJALNIE: Amalfitano ucieka z tonącego okrętu. Francuz przenosi się do Arabii Saudyjskiej fot. Al-Faisaly Harmah
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Al-Faisaly Harmah

Romain Amalfitano został przedstawiony jako nowy zawodnik saudyjskiego Al-Faisaly.

Doświadczony pomocnik przeniósł się do azjatyckiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Dijon za nieujawnioną kwotę i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2022 roku.

W umowie zawartej pomiędzy piłkarzem a klubem znalazł się także zapis umożliwiający obu stronom przedłużenie współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

31-latek zdecydował się opuścić szeregi francuskiej drużyny w bardzo trudnym dla niej momencie, ponieważ ta po rozegraniu ośmiu meczów plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie dwoma zdobytymi punktami.

Sam Amalfitano nie miał w trwających rozgrywkach zbyt wiele okazji do poprawy sytuacji Dijon, bo po rozegraniu dwóch spotkaniach nabawił się kontuzji uda i od tego momentu już ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej.

Były zawodnik Évian, Stade de Reims czy Newcastle United oraz brat bardziej znanego w świecie piłki Morgana (obecny dyrektor sportowy - Fréjus-Saint-Raphaël FC, a wcześniej piłkarz Lorient, Olympique Marsylia, WBA, West Hamu United, Lille czy Rennes) był związany z ekipą ze Stade Gaston Gérard od września 2013 roku.

Od tego czasu wystąpił w 228 spotkaniach Dijon, w których zdobył sześć bramek oraz zanotował osiemnaście asyst oraz przyczynił się do wywalczenia przez klub awansu do Ligue 1 w sezonie 2015/2016.

Swój wkład w osiągnięcie tego sukcesu miał Julio Tavarès, który także dołączył do saudyjskiego Al-Faisaly. Reprezentant Republiki Zielonego Przylądka trafił jednak do azjatyckiej drużyny już w połowie września.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy