OFICJALNIE: Amin Younes z kontraktem w Arabii Saudyjskiej

OFICJALNIE: Amin Younes z kontraktem w Arabii Saudyjskiej fot. Eintracht Frankfurt
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Al-Ettifaq

Amin Younes opuszcza Europę. Skrzydłowy po skróceniu wypożyczenia i rozstaniu z Napoli przeniósł się do grającego w Arabii Saudyjskiej Al-Ettifaq.

Wyjaśniła się przyszłość Amina Younesa. Od dawna był on skonfliktowany z władzami Eintrachtu Frankfurt, co wpłynęło na niezarejestrowanie go do rozgrywek Bundesligi na jesieni. Powrót do Napoli w styczniu był nieunikniony.

Kilka dni temu Eintracht Frankfurt podjął i ogłosił decyzję o skróceniu wypożyczenia Younesa, przez co ten musiał opuścić rodzime Niemcy. Od zeszłej jesieni wszystkie zainteresowane strony pracowały nad wspólnym rozwiązaniem tej sytuacji - i teraz osiągnęliśmy porozumienie, które jest satysfakcjonujące dla wszystkich stron: dla Younesa, Napoli i Eintrachtu Frankfurt. Życzymy Aminowi wszystkiego najlepszego na przyszłość – powiedział dyrektor niemieckiego klubu Markus Krösche.

28-latek na grę w Napoli szans nie miał, dlatego rozpoczęto poszukiwania nowego zespołu. W niedzielę ogłoszono jego przenosiny do Arabii Saudyjskiej.

Na transfer zdecydował się Al-Ettifaq, czyli dwukrotny mistrz kraju sprzed ponad 30 lat. Younes podpisał kontrakt, który obowiązuje do końca 2024 roku.

Al-Ettifaq w obecnym sezonie tamtejszej ekstraklasy zajmuje zaledwie dziesiąte miejsce. Nad strefą spadkową ma trzy punkty przewagi.

Younes ma na swoim koncie grę w Bundeslidze i Serie A. Najlepsze lata jego kariery przypadają na czasy występów w Ajaksie Amsterdam, gdzie rozegrał 100 meczów. Później nie był w stanie przebić się do pierwszej jedenastki Napoli, a dwuletnie wypożyczenie do Eintrachtu Frankfurt zakończyło się nieplanowanym rozstaniem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023 OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy