OFICJALNIE: Amine Adli w Bayerze Leverkusen

OFICJALNIE: Amine Adli w Bayerze Leverkusen fot. Bayer 04 Leverkusen
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bayer Leverkusen

Amine Adli został w czwartek zaprezentowany jako zawodnik Bayeru Leverkusen.

Brak awansu Toulouse do francuskiej elity spowodował, że działacze tej ekipy zostanie niemalże zmuszeni do sprzedaży swojego utalentowanego napastnika, którym niewątpliwie jest Amine Adli.

Chęć pozyskania 21-latka przejawiało kilka podmiotów na czele z Bayernem Monachium i Bayerem Leverkusen. Początkowo wydawało się, że atakujący skorzysta z propozycji mistrzów Niemiec, ale ostatecznie konkretniejsi okazali się „Aptekarze”.

Urodzony w EU zawodnik przenosi się do tej ekipy w ramach transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał kontrakt, który będzie ważny do 30 czerwca 2026 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że jego poprzedni zespół zarobił na nim kwotę rzędu 15 milionów euro.

Wybór Bayeru Leverkusen kosztem Bayernu Monachium z pozoru może dziwić, jednak wydaje się, że to rozsądne posunięcie. W ekipie prowadzonej przez Gerarda Seoane Adli powinien otrzymać zdecydowanie więcej szans na zaprezentowanie swoich umiejętności.

- To kolejny ważny transfer, nad którym pracowaliśmy dłuższy czas. Amine Adli to ostatni element układanki, jeśli chodzi o naszą kadrę na kolejny sezon. Ma ogromną szybkość i jest dobry pod kątem techniki. Do tego to niezwykle zwinny gracz. Jestem pewien, że jego gra będzie cieszyć nasze oczy - stwierdził dyrektor sportowy Simon Rolfes.

21-latek rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 36 meczów. W tym czasie strzelił osiem goli i zanotował osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy