Oficjalnie: Amorebieta i Boateng w Fulham

Oficjalnie: Amorebieta i Boateng w Fulham
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Fulham Londyn FC

Klub angielskiej Premier League, Fulham Londyn, ogłosił, że nowymi zawodnikami zespołu od 1 lipca zostaną Fernando Amorebieta i Derek Boateng.

Kontrakt Amorebiety z Athletikiem Bilbao wygasa latem. Zawodnik nie zdecydował się na przedłużenie tej umowy i na zasadzie wolnego transferu został piłkarzem Fulham. Z londyńskim klubem podpisał 4-letni kontrakt.

Fernando Amorebieta z klubem z Bilbao był związany od 2005 roku. Podczas jego kariery w klubie z Kraju Basków rozegrał ponad 250 spotkań. Mimo hiszpańskiego obywatelstwa i występów w reprezentacji Hiszpanii do lat 19, Amorebieta zdecydował, że będzie reprezentował drużynę narodową Wenezueli – kraju, w którym się urodził.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że podpisałem z Fulham 4-letni kontrakt i już nie mogę się doczekać rywalizacji w Premier League - powiedział zadowolony Amorebieta.

Drugim wzmocnieniem Fulham jest reprezentant Ghany, Derek Boateng, któremu także latem wygasa kontrakt z jego dotychczasowym klubem, ukraińskim Dnipro Dnipropetrowsk. Ghańczyk podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia go na kolejny sezon.

Boateng jest piłkarskim obieżyświatem. W swojej karierze występował w drużynach pochodzących z Niemiec, Grecji, Izraela, Hiszpanii i Ukrainy. Teraz przyszedł czas na Anglię.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z tym klubem. Ciężko pracowałem, by znaleźć się w takim klubie i postaram się dawać z siebie wszystko występując dla niego - powiedział Boateng.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy