Oficjalnie: Amorebieta i Boateng w Fulham

Oficjalnie: Amorebieta i Boateng w Fulham
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Fulham Londyn FC

Klub angielskiej Premier League, Fulham Londyn, ogłosił, że nowymi zawodnikami zespołu od 1 lipca zostaną Fernando Amorebieta i Derek Boateng.

Kontrakt Amorebiety z Athletikiem Bilbao wygasa latem. Zawodnik nie zdecydował się na przedłużenie tej umowy i na zasadzie wolnego transferu został piłkarzem Fulham. Z londyńskim klubem podpisał 4-letni kontrakt.

Fernando Amorebieta z klubem z Bilbao był związany od 2005 roku. Podczas jego kariery w klubie z Kraju Basków rozegrał ponad 250 spotkań. Mimo hiszpańskiego obywatelstwa i występów w reprezentacji Hiszpanii do lat 19, Amorebieta zdecydował, że będzie reprezentował drużynę narodową Wenezueli – kraju, w którym się urodził.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że podpisałem z Fulham 4-letni kontrakt i już nie mogę się doczekać rywalizacji w Premier League - powiedział zadowolony Amorebieta.

Drugim wzmocnieniem Fulham jest reprezentant Ghany, Derek Boateng, któremu także latem wygasa kontrakt z jego dotychczasowym klubem, ukraińskim Dnipro Dnipropetrowsk. Ghańczyk podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia go na kolejny sezon.

Boateng jest piłkarskim obieżyświatem. W swojej karierze występował w drużynach pochodzących z Niemiec, Grecji, Izraela, Hiszpanii i Ukrainy. Teraz przyszedł czas na Anglię.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z tym klubem. Ciężko pracowałem, by znaleźć się w takim klubie i postaram się dawać z siebie wszystko występując dla niego - powiedział Boateng.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy