OFICJALNIE: André Carrillo na stałe w Al-Hilal

OFICJALNIE: André Carrillo na stałe w Al-Hilal
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Al-Hilal

Al-Hilal pozyskało na zasadzie transferu definitywnego André Carrillo.

Uczestnik nie tak dawno zakończonego Copa América od 2016 roku był piłkarzem Benfiki, do której przeniósł się bezpośrednio ze Sportingu. Wówczas nie zapłacono ani grosza. Jak się później okazało, było mu dane tylko przez rok reprezentować barwy „Orłów”. W tym czasie w 32 meczach trzy razy wpisał się na listę strzelców oraz zanotował tyle samo asyst.

Następnie prawoskrzydłowy był wypożyczany kolejno do Watfordu (za milion euro) i Al-Hilal (za cztery miliony euro). Ostatecznie Saudyjczycy postanowili nawiązać z 29-latkiem dłuższą współpracę. W tym celu uzgodnili z Portugalczykami warunki transferu definitywnego i za około dziewięć milionów euro nabyli pełnię praw do zawodnika. Oznacza to, że mistrzowie Liga NOS zarobili w sumie blisko 15 milionów euro.

Carrillo złożył już podpis pod umową ważną do 30 czerwca 2023 roku i w najbliższym czasie nadal będzie pracował na sukcesy ekipy z Rijady. Do tej pory wystąpił w jej koszulce 25 razy, a swoją obecność zaznaczył czterema trafieniami i sześcioma kluczowymi podaniami.

W Al-Hilal grają m.in. znani z europejskich boisk Bafétimbi Gomis i Sebastian Giovinco.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy