OFICJALNIE: Andrea Belotti podpisał kontrakt z nową drużyną

OFICJALNIE: Andrea Belotti podpisał kontrakt z nową drużyną fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AS Roma

Andrea Belotti został piłkarzem Romy. „Giallorossi” powitali go w swoim zespole.

Andrea Belotti zwlekał z wyborem nowego zespołu po opuszczeniu szeregów Torino. W tym czasie łączono go między innymi z AS Monaco oraz Valencią. W niedzielę w końcu wyjaśniło się, że napastnik będzie grał w Romie. Po przejściu testów medycznych podpisał on kontrakt z rzymskim klubem ważny do 30 czerwca 2023 roku. W umowie widnieje opcja przedłużenia o kolejne dwa lata związana z określonymi osiągnięciami sportowymi. W grę wszedł oczywiście wolny transfer.

Belotti występował w Torino od 2015 roku. 28-latek tylko w ostatnim sezonie nie przekroczył bariery 10 goli w Serie A. Zdecydowanie najlepsze były dla niego rozgrywki 2016/2017, kiedy to zdobył 26 ligowych bramek. To mniej więcej wtedy zaczęło się przebąkiwać, że może on odejść z Turynu za ponad 100 milionów euro. Napastnik znajdował się na celownikach kilku klubów, ale ostatecznie pozostał w Torino aż do tego roku.

W rozgrywkach 2021/2022 Belotti zanotował osiem trafień w lidze włoskiej. Rozegrał jednak tylko 22 mecze, do czego przyczyniła się kontuzja.

- Postęp i ambicje rzymian w ostatnich czasach są jasne dla wszystkich, a oba te elementy miały na mnie duży wpływ. W tym momencie mojej kariery chcę się doskonalić dzień po dniu i jestem zachwycony, że będę mógł to robić, reprezentując barwy Romy. Nie mogę doczekać się, kiedy usłyszę hymn klubu na stadionie, przed wszystkimi naszymi fanami - powiedział Belotti.

W Rzymie napastnik dołączy między innymi do Paulo Dybali, który do niedawna reprezentował barwy drugiego klubu z Turynu - Juventusu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy