OFICJALNIE: Andrea Bertolacci w Sampdorii

OFICJALNIE: Andrea Bertolacci w Sampdorii fot. Sampdoria
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sampdoria

Andrea Bertolacci został zawodnikiem Sampdorii.

28-letni włoski pomocnik związał się z rodzimym klubem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2020 roku. Pięciokrotny reprezentant swojego kraju trafił do Sampdorii na zasadzie wolnego transferu.

Bertolacci jako młody zawodnik szkolił się w Romie, gdzie nie zadebiutował jednak w pierwszym zespole. Rzymianie wypożyczali go do Lecce, a następnie sprzedali Genoi, a więc największemu rywalowi Sampdorii. Potem pomocnik trafił do Milanu, który zapłacił za niego 20 milionów euro.

W koszulce „Rossonerich” Bertolacci rozegrał 52 spotkania. Sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w Genoi, po powrocie z którego wybiegł na murawę w barwach Milanu tylko cztery razy.

W sumie Bertolacci ma na koncie 200 występów, 21 trafień i 20 asyst w Serie A.

Sampdoria z dorobkiem raptem trzech punktów zajmuje obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy