2024-06-01 22:54:31; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Andrés Iniesta spadł do drugiej ligi Zjednoczonych Emiratów Arabskich Fot. TV
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Nie tak miała wyglądać przygoda byłej gwiazdy FC Barcelony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Andrés Iniesta spadł wraz Emirates Club do drugiej ligi.

Znaczna część rozgrywek piłkarskich w różnych zakątkach świata dobiegła końca lub zmierza ku ostatecznym rozstrzygnięciom. W sobotę walkę o pozostanie na najwyższym szczeblu ligowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich stoczyło Emirates Club.

Klub, w którym występuje Andrés Iniesta, mierzył się w wyjazdowym spotkaniu z ekipą Al Bataeh. Goście przystępowali do tej rywalizacji ze świadomością, że muszą zdobyć trzy punkty. Każdy inny scenariusz oznaczałby dla nich spadek.

Nadzieje zawodników Emirates Club zostały zachwiane po błyskawicznie strzelonych golach gospodarzy. W 19. minucie do siatki trafił Alvaro de Oliveira, a dwie minuty później w ślady swojego kolegi poszedł Mohamed Alhammadi, który podwyższył prowadzenie.

Nie wszystko było jednak stracone. Przyjezdni starali się odwrócić losy meczu, a krok w tym kierunku wykonał Paco Alcácer. Znany z europejskich boisk napastnik strzelił gola do szatni.

Po przerwie stan rywalizacji wyrównał Silva Lithierry, lecz to ostatecznie gospodarze wyszli zwycięsko z tej potyczki. W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy bramkę na wagę trzech punktów zdobył Weberty.

Emirates Club przegrało finalnie 2:3. Tym samym zespół, w którym występuje Andrés Iniesta (pojawił się na boisku w 66. minucie), nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w lidze.

Zawodników przedostatniego zespołu w tabeli czeka jeszcze mecz przeciwko Al-Ain FC, ale rzeczona konfrontacja nie będzie miała żadnego wpływu na ostateczny układ dolnej części stawki. Emirates Club traci bowiem sześć punktów do znajdującego się w bezpiecznej strefie Khor Fakkan Club.

40-letni Andrés Iniesta zasilił szeregi spadkowicza latem ubiegłego roku, przeprowadzając się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z japońskiego Vissel Kobe. W koszulce nowego pracodawcy zanotował dotychczas 22 występy, które okrasił pięcioma golami oraz asystą.