OFICJALNIE: Antoine Griezmann kontuzjowany

OFICJALNIE: Antoine Griezmann kontuzjowany fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Piotr Trochimowicz
Źródło: Atlético Madryt

Antoine Griezmann nabawił się kontuzji kostki podczas wtorkowej rywalizacji Atlético Madryt z Interem Mediolan w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

32-letni Francuz opuścił boisko w 78. minucie spotkania, a z ławki rezerwowych zastąpił go Ángel Correa. Hiszpańska drużyna ostatecznie przegrała 0:1 po golu Marko Arnautovicia.

„Z raportu przygotowanego przez służby medyczne klubu wynika, że Griezmann doznał umiarkowanego skręcenia kostki, przez co został zmuszony do opuszczenia boiska w drugiej połowie meczu z Interem. Zawodnik oczekuje na bardziej szczegółowe diagnozy” – czytamy w komunikacie Atlético Madryt.

Najskuteczniejszy strzelec w historii „Los Colchoneros” prawdopodobnie opuści zatem najbliższy ligowe starcie z ostatnią w tabeli Almeríą. Niewykluczone, że nie będzie mógł zagrać także z Athletikiem w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Króla, w którym zespół z Madrytu będzie dążył do odrobienia straty z przegranego 0:1 spotkania na Civitas Metropolitano.

W przerwie meczu z Interem boisko z powodu kontuzji opuścił także urugwajski obrońca Atlético José María Giménez. Dobrą wiadomością jest natomiast powrót do gry Álvaro Moraty, który zmagał się ostatnio z urazem kolana.

Antoine Griezmann w bieżącym sezonie strzelił dotąd 18 goli i zanotował siedem asyst w 36 meczach. Niedawno pobił rekord Luisa Aragonésa w liczbie bramek zdobytych dla „Rojiblancos”.