OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie

OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Ajax potwierdził letni transfer Antony’ego.

Holenderski klub doszedł do pełnego porozumienia z São Paulo w sprawie transferu 19-letniego skrzydłowego. Brazylijczyk podpisał już kontrakt, który będzie ważny do 30 czerwca 2025 roku. Szeregi nowego zespołu zasili on 1 lipca.

Ajax poinformował, że podstawowa kwota transferu atakującego wyniesie 15,75 miliona euro. Do tego dochodzą jednak bonusy, które mogą zwiększyć ją ostatecznie do 21,75 miliona euro. W takim przypadku Antony zostanie najdrożej kupionym zawodnikiem w historii holenderskiego Ajaksu. Biorąc pod uwagę podstawową kwotę, nieznacznie wyprzedzają go Daley Blind i Miralem Sulejmani (odpowiednio 16 i 16,25 miliona euro).

Antony to wychowanek São Paulo. W pierwszym zespole rodzimego klubu rozegrał 33 spotkania, notując cztery trafienia i sześć asyst. Skrzydłowy jest członkiem olimpijskiej reprezentacji Brazylii.

Chrapkę na jego transfer miało kilka klubów z Europy, w tym Borussia Dortmund. Jak widać, Ajax okazał się najskuteczniejszy.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy