OFICJALNIE: Arabia Saudyjska gospodarzem kolejnych piłkarskich rozgrywek

OFICJALNIE: Arabia Saudyjska gospodarzem kolejnych piłkarskich rozgrywek fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: AFC

Turniej finałowy Azjatyckiej Ligi Mistrzów w sezonach 2024/2025 i 2025/2026 odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

Decyzję podjęła Azjatycka Konfederacja Piłkarska, biorąc pod uwagę wymagania dotyczące niezbędnej infrastruktury i możliwości zakwaterowania dla drużyn i kibiców. Odrzucona została zaś konkurencyjna oferta złożona przez Irak.

Arabii Saudyjskiej przyznano ponadto warunkową zgodę na organizację trzech kolejnych edycji tych rozgrywek.

Od sezonu 2024/2025 format Azjatyckiej Ligi Mistrzów ulegnie zmianie. W fazie grupowej rywalizować będą 24 drużyny z 12 krajów podzielone na strefę wschodnią i zachodnią.

Zespoły, które zakwalifikują się do ćwierćfinałów, wezmą udział w turnieju rozgrywanym w systemie pucharowym z pojedynczymi meczami bez rewanżów.

Triumfator zarobi 12 milionów dolarów, trzy razy więcej niż zwycięzca obecnej edycji, którego poznamy 18 maja przyszłego roku.

W ubiegłym sezonie wygrała Urawa Red Diamonds z Japonii prowadzona przez Macieja Skorżę.

Arabia Saudyjska wcześniej uzyskała prawo organizacji Klubowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 12-22 grudnia bieżącego roku oraz Pucharu Azji w 2027 roku. Jest także jedynym kandydatem na gospodarza mundialu w 2034 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy