Oficjalnie: Arbeloa kończy karierę

Oficjalnie: Arbeloa kończy karierę
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Marca

Álvaro Arbeloa poinformował o zakończeniu kariery.

Dla hiszpańskiego defensora nadszedł dzień, w którym postanowił odwiesić swoje buty piłkarskie na kołek. Były gracz Realu Madryt ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. W ostatnim roku zawodnik był związany z West Hamem, ale dostał szansę w zaledwie trzech spotkaniach ligowych.

- To było skomplikowane i coś, o czym staram się zbyt wiele nie myśleć. Nie był to dla mnie prosty rok w sensie zawodowym, co ma swoje skutki również na poziomie osobistym. 

- Wiele osób przekonywało mnie do kontynuowania, bo jestem w dobrej formie fizycznej, ale to bardziej problem mentalny. Dla mnie piłka nożna była okazją do walczenia każdego dnia, rywalizowania. Przejście teraz do Chin lub Stanów Zjednoczonych nie interesuje mnie. 

- Chodzenie na trening, by dać z siebie wszystko, chodzenie tam nawet, gdy masz wolne… nadszedł czas, by powiedzieć dość. Propozycje, które zostały mi zaprezentowane, nie wiążą się z tym, co lubię w piłce nożnej – powiedział Arbeloa.

34-latek jest najbardziej znany z gry w Realu Madryt i Liverpoolu. W swojej karierze sięgnął między innymi po mistrzostwo Hiszpanii, dwukrotnie Ligę Mistrzów, Mistrzostwo Świata w 2010 oraz Mistrzostwo Europy w 2008 i 2012.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy