OFICJALNIE: Argentyna będzie bronić tytułu na Mistrzostwach Świata
2025-03-25 23:14:09; Aktualizacja: 15 godzin temu
Argentyna uzyskała prawo startu w mundialu w 2026 roku. Zapewnił jej to bezbramkowy remis Boliwii z Urugwajem (0:0).
Wieli kibiców ostrzyło sobie zęby na nocną rywalizację „Albiceleste” z „Canarinhos”, ale niestety nie będzie nam dane go zobaczyć w żadnej z polskich telewizji ze względu na specyfikację rynku telewizyjnego w Ameryce Południowej.
Mało tego jego ranga nieznacznie spadła za sprawą rezultatu pomiędzy Boliwią a Urugwajem. Ci pierwsi przed jego rozpoczęciem plasowali się na miejscu oznaczającym grę w play-offach o awans na mundial i potrzebowali zwycięstwa nad utytułowanym przeciwnikiem, by Argentyna z punktu widzenia matematycznego nie zapewniła sobie przepustki do gry w turnieju organizowanym przez Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Meksyk.
Niestety gospodarze wykorzystali atut własnego boiska tylko do wywalczenia remisu. W efekcie podopieczni Lionela Scaloniego są już pewni przystąpienia do Mistrzostw Świata, w których postarają się obronić tytuł wywalczony w Katarze pod koniec 2022 roku.Popularne
***
Argentyna - Brazylia: 200 złotych za gola w eliminacjach do Mistrzostw Świata!
***
U boku gospodarzy i „Albiceleste” pewni wzięcia udziału w największej piłkarskiej imprezie są reprezentacje Japonii, Nowej Zelandii oraz Iranu.