OFICJALNIE: Ariel Borysiuk w Jagiellonii

OFICJALNIE: Ariel Borysiuk w Jagiellonii fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jagiellonia Białystok

Ariel Borysiuk zasilił szeregi Jagiellonii Białystok.

Defensywny pomocnik trafił do „Jagi” na zasadzie transferu definitywnego, podpisując z nią umowę ważną do 30 czerwca z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W barwach „Dumy Podlasia” będzie grał w koszulce z numerem 23.

12-krotny reprezentant Polski wrócił do ojczyzny z Sheriffa Tyraspol, którego zawodnikiem był przez kilka ostatnich miesięcy. W ekipie z Mołdawii rozegrał 12 spotkań. Pod koniec 2019 roku świętował z nią zdobycie mistrzostwa kraju.

Jeśli chodzi o występy na rodzimym podwórku, w przeszłości 28-latek był związany z Legią Warszawa, Lechią Gdańsk (do której parokrotnie wracał) oraz Wisłą Płock. W Ekstraklasie rozegrał równo 200 meczów. Strzelił w nich dziewięć goli i zanotował pięć asyst. Z Legią sięgnął po mistrzostwo, a na koncie ma również cztery Puchary Polski.

Borysiuk jest szóstym zimowym wzmocnieniem Jagiellonii. Wcześniej trafili do niej Dejan Iliev, Bartłomiej Wdowik, Jakov Puljić, Bogdan Țîru oraz Maciej Makuszewski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy