OFICJALNIE: Ariel Borysiuk w Jagiellonii

OFICJALNIE: Ariel Borysiuk w Jagiellonii fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jagiellonia Białystok

Ariel Borysiuk zasilił szeregi Jagiellonii Białystok.

Defensywny pomocnik trafił do „Jagi” na zasadzie transferu definitywnego, podpisując z nią umowę ważną do 30 czerwca z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W barwach „Dumy Podlasia” będzie grał w koszulce z numerem 23.

12-krotny reprezentant Polski wrócił do ojczyzny z Sheriffa Tyraspol, którego zawodnikiem był przez kilka ostatnich miesięcy. W ekipie z Mołdawii rozegrał 12 spotkań. Pod koniec 2019 roku świętował z nią zdobycie mistrzostwa kraju.

Jeśli chodzi o występy na rodzimym podwórku, w przeszłości 28-latek był związany z Legią Warszawa, Lechią Gdańsk (do której parokrotnie wracał) oraz Wisłą Płock. W Ekstraklasie rozegrał równo 200 meczów. Strzelił w nich dziewięć goli i zanotował pięć asyst. Z Legią sięgnął po mistrzostwo, a na koncie ma również cztery Puchary Polski.

Borysiuk jest szóstym zimowym wzmocnieniem Jagiellonii. Wcześniej trafili do niej Dejan Iliev, Bartłomiej Wdowik, Jakov Puljić, Bogdan Țîru oraz Maciej Makuszewski.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy