OFICJALNIE: Arka Gdynia jak Widzew Łódź. Pierwszoligowiec z awaryjnym transferem bramkarza

OFICJALNIE: Arka Gdynia jak Widzew Łódź. Pierwszoligowiec z awaryjnym transferem bramkarza fot. Arka Gdynia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Arka Gdynia

Leonid Otczenaszenko został zaprezentowany jako nowy zawodnik Arki Gdynia.

Były młodzieżowy reprezentant Polski znalazł się przed kilkoma tygodniami na piłkarskim bezrobociu z uwagi na wycofanie się z wszelkiej działalności sportowej przez GKS Bełchatów.

W związku z tym wszyscy piłkarze ówczesnego drugoligowca zaczęli rozglądać się za nowymi pracodawcami. Części z nich udało się ich znaleźć i teraz dołączył do nich także Leonid Otczenaszenko.

23-letni zawodnik dołączył w trybie awaryjnym do Arki Gdynia, która zdecydowała się po niego sięgnąć w obliczu kontuzji odniesionych przez dwóch golkiperów. Pierwszoligowiec podpisał z nim umowę do końca sezonu.

- Nasza sytuacja na pozycji bramkarza jest wyjątkowa. W związku z urazem Daniela Kajzera oraz wtorkową kontuzją Darka Szczerbala uznaliśmy, ze uzupełnienie kadry o jeszcze jednego bramkarza jest konieczne - powiedział prezes Michał Kołakowski.

Otczenaszenko zdążył rozegrać sześć spotkań dla GKS-u Bełchatów w trwających rozgrywkach i zachował w nich dwa czyste konta.

Nie jest to pierwszy tego typu transfer na zapleczu Ekstraklasy. Nieco wcześniej na sprowadzenie jeszcze jednego bramkarza zdecydował się Widzew Łódź.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy