OFICJALNIE: Arka Gdynia z wyjaśnioną przyszłością trenera

OFICJALNIE: Arka Gdynia z wyjaśnioną przyszłością trenera
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Arka Gdynia

Hermes Neves Soares otrzymał zgodę na prowadzenie zespołu Arki Gdynia w charakterze pierwszego szkoleniowca na zapleczu Ekstraklasy do zakończenia sezonu 2022/2023.

Brazylijczyk przejął tymczasowo stery nad „Żółto-Niebieskimi” po zakończeniu rundy jesiennej. Wówczas władze ekipy z północnej części Polski zdecydował się przedwcześnie zakończyć współpracę z Ryszardem Tarasiewiczem.

Prowadzona przez niego drużyna nie osiągała zadowalających rezultatów i tuż przed wznowieniem pierwszoligowej rywalizacji plasuje się na szóstej pozycji ze stratą sześciu punktów do miejsca gwarantującej uzyskanie bezpośredniego awansu do Ekstraklasy.

Arka Gdynia zastanawiała się w ostatnich tygodniach nad wdrożeniem różnych rozwiązań i koniec końców postawiła na pozostawienie Hermesa na zajmowanym stanowisku.

Wiązało się to jednak z koniecznością zwrócenia do władz polskiego futbolu o udzielenie 48-latkowi stosownego pozwolenia na odpowiadania za wyniki zespołów z drugiej klasy rozgrywkowej w kraju, ponieważ ten nie posiada jeszcze wymaganej licencji.

„Żółto-Niebiescy” czekali z niecierpliwością na na pozytywne rozpatrzenie tej kwestii i w pierwszych dniach lutego otrzymali oczekiwaną odpowiedzi, o czym dowiadujemy się z opublikowanego komunikatu.

„Hermes jest związany z Arką od 2021 roku. Od 24 listopada 2022 roku pełni funkcję pierwszego trenera. W styczniu bieżącego roku Klub zwrócił się do Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej o zgodę na prowadzenie zespołu przez trenera Hermesa na poziomie pierwszej ligi, zaś na początku lutego zgoda ta została udzielona do 30 czerwca 2023 roku” - czytamy na stronie klubu.

Hermes nie posiada zbyt bogatego doświadczenia w charakterze pierwszego szkoleniowca. Do tej pory na seniorskim poziomie odpowiadał jedynie za rezultaty Chojniczanki Chojnice (tymczasowo) oraz Unii Stolec.

Były gracz Widzew Łódź, Korony Kielce, Jagiellonii Białystok, Polonii Bytom czy Zawiszy Bydgoszcz może za to pochwalić się pracą w charakterze asystenta u takich trenerów jak Mariusz Rumak, Jorge Paixão, Daniel Osiński (Zawisza Bydgoszcz), Maciej Bartoszek (Zawisza Bydgoszcz i Chojniczanka Chojnice), Ryszard Tarasiewicz i Dariusz Marzec (Arka Gdynia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy