OFICJALNIE: Arsenal przedłużył umowę z piłkarzem o najdłuższym stażu w zespole

OFICJALNIE: Arsenal przedłużył umowę z piłkarzem o najdłuższym stażu w zespole
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Arsenal

Arsenal FC poinformował o kontynuowaniu współpracy z Mohamedem Elnenym.

Choć trudno w to uwierzyć, defensywny pomocnik może pochwalić się najdłuższym stażem w pierwszym zespole spośród całej kadry „Kanonierów”. Arsène Wenger, wieloletni menedżer klubu, sprowadzał go na Emirates Stadium w styczniu 2016 roku.

Od tego czasu piłkarz miewał wzloty i upadki, ale jedno się nie zmieniło. Jest on bardzo ceniony przez szkoleniowców.

30-latek u Mikela Artety pełni na ogół rolę zmiennika. To nie przeszkodziło mu w podpisaniu nowego kontraktu.

Aktualne porozumienie Mohameda Elneny’ego obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, czyli o 12 miesięcy dłużej względem poprzedniego dokumentu.

Reprezentant Egiptu w koszulce Arsenalu uzbierał już 155 spotkań, notując sześć trafień i dziesięć asyst. Po drodze wygrał dwie Tarczę Wspólnoty oraz Puchar Anglii.

W tej chwili londyńczycy przewodzą tabeli Premier League, więc niewykluczone, że Elneny wkrótce poszerzy ten dorobek o mistrzostwo Anglii.

Przed przyjazdem do Anglii gracz środka pola występował w FC Basel, także gromadząc trofea. Przebywał również na wypożyczeniu w Beşiktaşie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy